Віталій КУЛИК: «Летаргійний сон опозиції може протривати до вересня»

- Одна опозиція у нас напівпозапарламентська. Це політична сила Яценюка. Інша – ні партія, ні фракція, а просто об’єднання депутатів. Маю на увазі «Нашу Україну», де хтось – в опозиції, хтось – у «позиції», а хтось – невідомо де. Є неконструктивна опозиція БЮТ, яка проводить політику обструкції, спрямовану на відмову від діалогу з владою. В результаті - не маємо якісної опозиції. Опозиція не сформувала конкурентну програму, з якою можна було б опонувати політичному курсу Президента, уряду, коаліції. Є лише розмова мовою слоганів, заголовків і не більше. Громадянське суспільство мовчить. Як наслідок – влада відчуває силу… Летаргійний сон, в який впадає опозиція, може протривати до вересня. Початок виборчої кампанії на місцевих виборах підштовхне до пошуку нових форм роботи.

- Чому зараз такий застій у діяльності опозиції?

- Складається враження, що Юлія Тимошенко все ще перебуває у стані виборчої кампанії, що для неї президентські вибори не закінчилися. З іншого боку, вона намагається переформатувати свою діяльність під наступні вибори, перейшовши у радикально-деструктивну опозицію. А це не відповідає інтересам тих гравців, які представлені в її політичній силі. Зокрема, представники великого капіталу не зацікавлені у жорсткій опозиції і готові були б до певного компромісу з владою. Тимошенко ж відмовляється від такого компромісу, і це підштовхує БЮТ до відколів, розколів, відходів деяких депутатів. З Віктором Ющенком ситуація зрозуміла. Він не зробив висновків зі своєї поразки на президентських виборах. Не відбулося переформатування «Нашої України», зміни керівництва, менеджменту партії. А це означає, що Ющенко ризикує остаточно втратити свій електоральний ресурс. Його інертність, обмеження лише заявами, та й то у рамках заяв прес-служби, вказує на те, що керівництву «Нашої Україні» в особі Ющенка немає що запропонувати виборцю. Якщо Ющенко схаменеться і прибере “бабу-поразку” від свого штабу, тоді є шанси на реанімацію «Нашої України» й об’єднання навколо неї націонал-демократичного табору. Щодо Яценюка, то зараз відбувається становлення його політичної структури на місцях. Цей процес загальмувався через перенесення виборів до місцевих рад, що накладало певний відбиток на фінансування партії. Думаю, приблизно з вересня Яценюк стартане у виборчу кампанію (на місцевих виборах).

- Ви радили опозиції змінити не лише риторику, а й спікерів – на яскравіших і професійніших…

- Для Тимошенко це проблема, оскільки намагання деяких політиків у БЮТ позиціонувати себе як самодостатніх посилює недовіру до них з боку Тимошенко. Існує загроза глобальної чистки іміджмейкерів у БЮТі. І можуть постраждати насамперед люди, які були б справжніми обличчями опозиції і БЮТу. Якщо їх відсунуть, це буде черговим ударом по БЮТ… Є над чим працювати й Яценюку. Йому потрібно ще з десяток яскравих особистостей, які зможуть тримати удар під час публічної дискусії, бути генераторами ідей, пропонувати цікаві проекти.

- Судячи зі складу опозиційного уряду, в опозиції, схоже, проблема не лише зі спікерами й іміджмейкерами?

- Нинішній опозиційний уряд – це потішні війська Юлії Тимошенко. У мене є сумніви щодо його ефективності. Свого часу Тимошенко продемонструвала позитивний досвід формування опозиційного уряду. До нього увійшли фахові люди, експерти з великої літери, які пропонували альтернативні ідеї, нові месиджі для суспільства. І це було достатньо впливовим та вагомим явищем. Зараз такого підходу не бачу. Можливо, є недовіра у команді Тимошенко до неї особисто. Можливо, існує проблема з кадрами… Нинішній опозиційний уряд не проводить системної роботи, а обмежується декоративними прес-конференціями, на яких озвучує позицію БЮТ. Але для озвучення позиції блоку є прес-служба, спікери цієї політичної сили. Але аж ніяк не опозиційний кабмін, завдання якого – формувати опозиційну політику.

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?atid=82200

Коментувати



Читайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

Контакти



Фото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.