В.Кулик: Тимошенко втратила "інструмент"

 

Луценко

Верховна Рада України на надзвичайному засіданні в четвер проголосувала за відставку міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, політичного союзника кандидата в президенти і прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Уряд також провів надзвичайне засідання, на якому пана Луценка було призначено першим заступником міністра внутрішніх справ, що дасть йому змогу і далі очолювати міністерство - у якості виконувача обов'язків.

Про мотиви опозиції, яка домагалася відставки міністра, і ймовірний вплив на перебіг другого туру президентських виборів в інтерв'ю Бі-Бі-Сі розповів директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

З Віталієм Куликом розмовляв Богдан Цюпин.

Віталій Кулик: Відставка Луценка має кілька складових. Перша - це те, що Луценко вже не є повноцінним міністром внутрішніх справ, і це підірвало легітимність його перебування на чолі міністерства в очах його підлеглих. Тобто інструментарій у вигляді МВС не зможе ефективно використовуватися штабом Юлії Тимошенко в своїх інтересах під час виборчої кампанії.

Бі-Бі-Сі: На міністра Луценка саме таке завдання уряд і покладає?

Луценко вже не є повноцінним міністром внутрішніх справ... Тобто інструментарій у вигляді МВС не зможе ефективно використовуватися штабом Юлії Тимошенко в своїх інтересах під час виборчої кампанії

В.Кулик

 

Віталій Кулик: Збереження Луценка в якості міністра внутрішніх справ і ті політичні домовленості, які лунали в українських ЗМІ, вказують на те, що Луценко в першу чергу є політичним партнером для Юлії Тимошенко. Їй необхідні голоси Луценка, тобто "Народної самооборони" в парламенті, а також інструмент під назвою МВС.

Бі-Бі-Сі: Як можна пояснити одностайність, з якою депутати голосували за пропозицію відставки. Голосувала не лише Партія регіонів і комуністи, а навіть Блок Литвина. Чому?

Віталій Кулик: По-перше те, що голосував блок Литвина, вказує на наявність поглиблення конфлікту між певною групою інтересів блоку Литвина і Луценком як міністром внутрішніх справ. З іншого боку, очевидно, що блок Литвина відставкою Луценка сигналізує фактичний розвал коаліції, яка підтримує Тимошенко. Отже, Литвин отримав певні запевнення від Януковича в тому, що або буде збережена посада спікера за ним, або під час можливих дострокових виборів до парламенту блок Литвина отримає "режим сприяння" з боку нової влади.

Віталій Кулик

В.Кулик: Луценко багатьом пеерйшов дорогу

Бі-Бі-Сі: Пан Луценко зазнавав дуже гострої критики навіть від президента Віктора Ющенка, який звинувачував його у неефективній боротьбі з корупцією. Тут, фактично, збігаються всі політичні гравці і просто критики роботи Луценка як посадовця, чи не так?

Віталій Кулик: Надто багато зірок зійшлося на небі, що вплинуло на результативність голосування за відставку Луценка. Надто багатьом політичним групам він перейшов дорогу або ввійшов у конфлікт інтересів з цими групами.

Бі-Бі-Сі: Тоді навіщо його усувати саме за 10 днів до другого туру голосування? БЮТ заявляє, що це політична розправа команди Януковича, щоб взяти міліцію під своє управління.

Надто багато зірок зійшлося на небі, що вплинуло на результативність голосування за відставку Луценка. Надто багатьом політичним групам він перейшов дорогу або ввійшов у конфлікт інтересів з цими групами

В.Кулик

Віталій Кулик: Це зниження ефективності можливості використання Тимошенко МВС в своїх інтересах під час виборчої кампанії.

Бі-Бі-Сі: Тобто пан Янукович фактично намагається послабити свого опонента у боротьбі за президентське крісло?

Віталій Кулик: Звичайно, тому що робота з МВС, СБУ, а також судами є основним супровідним інструментарієм із забезпечення роботи на виборах.

Бі-Бі-Сі: Чи ви впевнені в тому, що результати виборів в Україні в теперішніх умовах визначає воля виборця, а не МВС, СБУ, якісь інші сили?

Віталій Кулик: Я б не казав таким чином. В нас результати виборів, очевидно, будуть проходити по фотофінішу, тобто відрив переможця від переможеного буде складати 3-4%. Це є підставою для оскарження результату виборів і позовів про неможливість встановлення результату. Але оскільки у нас відбулася "партизація" судів і органів правопорядку, зокрема МВС, СБУ та інших структур, це може вплинути на те, що саме вони будуть грати одну з головних ролей у визначенні переможця.

Бі-Бі-Сі: Тобто демократичність самого процесу виборів ви не відкидаєте?

Віталій Кулик: Не відкидаю, що це будуть прозорі вибори, однак і не відкидаю можливості, що на відміну від першого туру, у другому турі ми побачимо велику кількість зловживань і порушення законодавства.

http://www.bbc.co.uk/ukrainian/ukraine/2010/01/100128_kulyk_ie_it.shtml

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.