Янукович реабілітує тих, кого переслідували «помаранчеві», але кримінальної справи Тимошенко від нього не дочекається, – експерт

Березень24201017:39

Порушення «помаранчевими» у 2005 році кримінальних справ проти представників попередньої влади мало деяке політичне забарвлення. Тому після приходу до влади нової команди фактично відбулася певна сатисфакція, і ті справи, які мали процедурні порушення або були відкриті незаконно, зараз будуть закриті. Тому це відкриває можливості повернення в Україну таких осіб, як Білоконь і Бакай. Про це сьогодні. 24 березня, у коментарі ЗІКу повідомив директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

За його словами, 2005 рік – це був рік масових чисток в органах влади, коли справи відкривалися за політичними мотивами без належного розслідування.

«Я не виключаю, що там могли бути ознаки корупційних дій, проте «помаранчева» влада так спішила, що допустила масу порушень, які можуть бути підставами для анулювання цих кримінальних справ», – зазначив експерт.

Він вважає малоймовірним те, що команда Януковича тепер буде порушувати кримінальні справи щодо своїх попередників. «Єдине, що може бути, – це проведення міжнародного аудиту в плані розслідування діяльності попереднього уряду, хоча я сумніваюсь, що щось дійде до суду і до відкриття кримінальних справ, де фігуруватимуть відомі імена», – зазначив Віталій Кулик.

Він пояснив це тим, що традиція, яку започаткували свого часу «помаранчеві», не притаманна для регіоналів. Окрім того, політичний клас, який на сьогодні сформований, є дифузний. Тобто політичні табори взаємопроникли один в одного.

«Представники попередньої влади пов’язані бізнесом чи особистими зв’язками з нинішнім керівництвом. Тому нинішня влада не буде вдаватися до відкриття кримінальних справ, які потім можна буде оцінювати як політичне переслідування», – зазначив експерт.

Довідка ЗІКу.

Печерський райсуд Києва у вівторок закрив усі кримінальні справи, порушені Генпрокуратурою й прокуратурою Києва щодо екс-голови ДУС Ігоря Бакая.

Якщо це рішення не буде опротестовано, Бакай уже через тиждень зможе повернутися в Україну, не боячись затримання, пише газета «Комерсант-Україна».

Скарга захисника Ростислава Герасимова на постанови про порушення кримінальних справ щодо колишнього голови Держуправління справами Ігоря Бакая надійшла в Печерський районний суд Києва 10 лютого.

Герасимов вимагав скасувати всі постанови Генпрокуратури і прокуратури Києва, зокрема, про арешт рухомого й нерухомого майна, речей, коштів і цінних паперів Ігоря Бакая, а також майна його дружини і тестя – Наталі Бакай і Василя Козицького.

«Постанови (про порушення справ) винесені всупереч Кримінально-процесуальному кодексу. Висновки прокуратури ґрунтуються на домислах і припущеннях. Такі постанови порушують права Ігоря Бакая», – говориться в скарзі Герасимова.

http://www.zik.com.ua/ua/news/2010/03/24/222024

КоментуватиЧитайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

КонтактиФото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.