Змішана виборча система створює можливості для застосування адміністративного ресурсу, – експерт

 

Липень13201013:37

Змішана виборча система створює можливості для застосування адміністративного ресурсу, а заборона брати участь у місцевих виборах партіям, які зареєстровані менше, ніж рік до виборів, дає можливість політичним силам, які вже представлені в місцевих радах, посилити свої позиції. Про це сьогодні, 13 липня, у коментарі ЗІКу повідомив директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства Віталій Кулик.

«Я не виключаю, що будуть скандали з формуванням списків і конфлікти між центром і партійними організаціями на місцях, особливо в центристських партіях, як, наприклад, «Наша Україна», Соцпартія та інші. У той же час, очевидно, що ресурс, який перебуває в руках місцевих адміністрацій, дозволить Партії регіонів посилити своє представництво на місцях у Центрі, на Півдні і Сході України», – зазначив він.

При цьому політолог пояснив, що не йдеться про монопольну владу, а про те, що «ПР неодмінно посилить свої позиції в Центрі і витіснить Блок Юлії Тимошенко».

У Тимошенко, на думку Віталія Кулика, ситуація зовсім інша, тому що їй доведеться розкручувати не БЮТ, а саме партію «Батьківщина». Це створить певну проблему з пізнаваністю в сільських регіонах. «Але я думаю, що це питання буде зняте, бо застосовуватиметься персоніфікація. Тобто у роздаткових агітаційних матеріалах постійно буде прив’язка даної політичної сили до особи лідера», – зазначив він.

Експерт вважає, що однією з технологій буде формування комісій, яке, відповідно до нового закону, здійснюватиметься фракціями Верховної Ради. Це призведе до того, що комісії будуть сформовані не в інтересах опозиційних сил, а в інтересах правлячої коаліції.

«Також я очікую, що правляча коаліція буде проводити узгоджену кампанію. Тобто буде розподіл електоральних груп між ними і не буде конкуренції між Народною партією Литвина і Партією регіонів. Вони розподілять між собою інтереси і таким чином зможуть представитися в більшості регіонів, де можлива співпраця. Проте на Сході і в Центрі Партія регіонів буде йти самостійно, виштовхуючи всіх інших, навіть соратників по коаліції», – зазначив Кулик.

Він не виключає, що після завершення кампанії мажоритарні депутати будуть вступати до провладної більшості, що дозволить ПР отримати лояльні до себе ради.

«У той же час мажоритарна складова на цих місцевих виборах дає невелику можливість проходження у місцеві ради представників третьої сили. Але йдеться про поодиноких депутатів, яскравих лідерів, які можуть пройти до місцевих рад. Проте від їхньої позиції нічого не буде залежати. Тому їм доведеться обирати між яскравою опозицією і входженням до коаліції», – переконаний політолог.

http://www.zik.com.ua/ua/news/2010/07/13/236883

Коментувати



Читайте також

Це майданчик, де розміщуються матеріали, які стосуються самореалізації людини, проблематики Суспільного Договору, принципів співволодіння та співуправління, Конституанти та творенню Республіки.

Ми у соцмережах

Напишіть нам

Контакти



Фото

Copyright 2012 ПОЛІТИКА+ © Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст матеріалів, розміщених користувачами.