Аналітичне інтернет-видання

Вʼячеслав Кириленко, який раніше обіймав посаду міністра культури, виконував роль довіреної особи Віктора Ющенка під час президентських виборів. Чим він займається сьогодні?

В'ячеслав Кириленко -- колишній народний депутат, який певний час обіймав посаду віцепрем'єр-міністра та міністра культури. Він працював в урядах Юлії Тимошенко та Арсенія Яценюка. Після 2019 року він припинив активно з'являтися у медіа, як і Уляна Супрун.

"Телеграф" представляє огляд життєвого шляху цього політика, розповідаючи про його минулі досягнення, теперішнє місцезнаходження та актуальні заняття.

Кириленко народився у 1968 році в селищі Поліське на Київщині. Населений пункт увійшов до зони 30-кілометрової зони відчуження, тож родина переїхала до Києва. Навчався на філософському факультеті університету імені Тараса Шевченка у столиці.

Під час свого навчання Кириленко очолював секретаріат Української студентської асоціації. Він також відігравав важливу роль серед лідерів студентського протесту під час Революції на граніті. Після цього вступив до аспірантури, де активно займався науковими дослідженнями. В'ячеслав здобув ступінь кандидата філософських наук.

Кириленко входив до Народного Руху України та президії Центрального проводу цієї партії. У 1998 році потрапив до Верховної Ради від Народного Руху України. Через рік стався розкол у політичній силі: одні підтримувала В'ячеслава Чорновола, інші -- Геннадія Удовенка, а тих, кого не влаштовували ці кандидатури -- Юрія Костенка. Кириленко підтримав останнього й згодом став його заступником.

В'ячеслав також був членом президії Громадського комітету "За правду!" і займав посаду співголови Коаліції молоді "Наша Україна". Пізніше Українська народна партія, яка раніше називалася Народним Рухом України, об'єдналася з виборчим блоком Віктора Ющенка "Наша Україна". Завдяки цьому В'ячеслав знову отримав можливість потрапити до парламенту.

Кириленко брав участь у Помаранчевій революції та був довіреною особою Віктора Ющенка на виборах президента України. Був міністром праці та соціальної політики України у першому уряді Юлії Тимошенко та віцепрем'єр-міністром з гуманітарних питань в уряді Юрія Єханурова. На цій посаді Кириленко видав постанову "Деякі питання порядку розповсюдження і демонстрування фільмів". Вона передбачала, що студії повинні озвучувати та дублювати фільми українською мовою.

У 2006 році В'ячеслав знову був обраний до Верховної Ради як представник блоку "Наша Україна" і очолив відповідну фракцію. У 2009 році він взяв на себе роль лідера громадського руху "За Україну!", а згодом став керівником однойменної фракції. Він виступив ініціатором законопроєкту, що стосується національного культурного продукту, а також запропонував розглянути питання про відставку тодішнього міністра освіти Дмитра Табачника.

У 2012 році Кириленко був обраний народним депутатом від партії "Батьківщина". Одночасно він очолював Комітет Верховної Ради, що займався питаннями культури і духовності. Пізніше він активно долучився до подій Євромайдану, описуючи перші дні протестів такими словами: "28-29 листопада — це ключові моменти. Збереться багато людей, і жодна влада не зможе всіх проконтролювати, навіть тих, кого вона вважає під своїм контролем. Я сподіваюся на позитивний розвиток подій. Я спостерігаю, як студенти починають активізуватися. Ректори, які заважають студентам брати участь у мітингах, повинні відповідати за порушення Конституції, це справа для суду".

У 2014 році спершу був нардепом від Народного фронту, а згодом отримав посаду віцепрем'єр-міністра -- міністра культури в уряді Арсенія Яценюка. На цій посаді підписав угоду про приєднання України до програми ЄС "Креативна Європа", розробляв закон "про охорону нерухомої культурної спадщини", фінансував мистецькі заходи на підтримку воїнів АТО.

Проте законодавча ініціатива політика щодо переведення працівників мистецьких установ на контрактну основу викликала чимало критики. Зазначалося, що цей закон може бути в конфлікті з Конституцією України та нормами Конвенції Міжнародної організації праці.

У 2016 році, коли Володимир Гройсман сформував новий уряд, Кириленко продовжив свою діяльність як віцепрем'єр-міністр, хоча й позбувся посади міністра культури. Він обіймав цю посаду до 2019 року.

Наразі політик активно використовує свою сторінку у фейсбуці. На ній він обговорює значущі події для України, вітає підписників з національними та релігійними святами, а також проводить аналіз поточної ситуації як в країні, так і за її межами.

Наразі Кириленко займає посаду доцента на кафедрі публічного управління, інноваційного менеджменту та консалтингу в Національному університеті біоресурсів і природокористування України.

Раніше "Телеграф" розповідав, якою була у молодості дружина Петра Порошенка, Марина. Стало відомо, ким вона працювала до того, як отримати статус першої леді.

Читайте також