Чи здатен Путін втілити в життя стратегію, подібну до тієї, яку реалізували Сполучені Штати в останні дні Другої світової війни? Яка ймовірність такої загрози?
![](/images/content/8537259491/0695d6dcd9bab7e796217fff71257781.jpg)
Російський диктатор Володимир Путін відправив у відставку генерального директора "Роскосмосу" Юрія Борисова. Того ж дня Forbes написало, що Росія нібито провалила спробу удару "Орєшніком" по Києву. Чому Путін так одержимий ідеєю удару "Орєшніком"? І найголовніше - чи може Путін піти на те, щоб, коли активізувалися розмови про переговори, повторити сценарій, який застосували США наприкінці Другої світової, коли удар ядерною зброєю призвів до капітуляції Японії? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.
Володимир Путін. Фото з відкритих джерел
Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун зазначив, що Росія з перших днів війни намагалася грати постійними підвищеннями своїх погроз - застосування тієї чи іншої зброї проти України.
За його словами, цей "Орєшнік", про який йдеться, виявився одним із останніх аргументів, який є перед ядерною зброєю. Тобто ця зброя, нібито може бути носієм ядерної зброї, але при цьому вони застосовували її з якимись іншими запасами.
Політолог і аналітик Олександр Кочетков зауважив, що після призначення нового керівника "Роскосмосу", який отримав прізвисько "новий Рогозін", з'явилося повідомлення про можливий запуск "Орєшніка". Це сталося після закриття повітряного простору над полігоном Капустин Яр, що свідчить про підготовку до випробувань, які можуть відбутися найближчим часом. Таким чином, попереднього керівника було усунено через затримки у запусках "Орєшніка", а новий начальник прагне відразу продемонструвати, що готовий виправити ситуацію.
Він пояснив, що кінетична зброя - це ракета, у бойовій частині якої замість вибухівки стрижні з тугоплавкого матеріалу, вольфраму, зазвичай. Ці стрижні розганяють до гіперзвукової швидкості, при ударі кінетична енергія вивільняється, і це схоже на потужний вибух. Коли у прадавні часи у Землю таким чином врізався астероїд, від вибуху вимерлі всі динозаври на планеті.
Досліджуйте також на сайті "Коментарі" – початок роботи "Орєшніка" в Києві: чи справді Росія не вдало застосувала свою "суперзброю".