Аналітичне інтернет-видання

На Львівському залізничному вокзалі презентували унікальну інсталяцію - музичний інструмент, виготовлений з частин ракет.

Інструмент водночас прекрасний і жахливий - в ньому присутні мистецтво і війна.

З 24 листопада до 19 грудня, щонеділі, Львівський вокзал стане місцем проведення унікальних концертів, на яких звучатиме дивовижний орган. Цей інструмент виготовлений не лише з традиційних труб, але й з фрагментів російських снарядів і ракет, що приземлилися на території Київської області.

Про це повідомив у Фейсбуці очільник Львівської ОДА Максим Козицький.

"За час повномасштабної війни головний залізничний вокзал у Львові став і центром психологічної підтримки, і центром довгоочікуваних зустрічей, і центром зустрічей людей, які втратили все. Він - місце, де великі втрати зустрічаються з надією. Дуже символічно, що сьогодні саме на вокзалі звучав особливий орган - його труби поєднали з ракетними снарядами, які випустила по Україні Рoсія. Це інсталяція Жанни Кадирової. Вона називається "Інструмент". Таким чином українська художниця показує, як російська культурна політика служить фасадом для військових злочинів", - написав керівник облдержадміністрації.

Орган, який став ключовим елементом проєкту, колись знаходився в церкві на півночі Німеччини. Після модернізації в Чехії він був пристосований до сучасних електричних стандартів. Цей музичний інструмент не має рівних у світі.

У рамках культурного проєкту, що стартував сьогодні для мешканців та відвідувачів Львова, заплановано проведення щотижневих концертів за участю як українських, так і міжнародних артистів. В програмі – авторські музичні виступи, унікальні колаборації з сучасними виконавцями, а також звучання органу в акустичних просторах вокзалу. Концерти відбуватимуться на вихідних, і всі бажаючі зможуть безкоштовно відвідати ці заходи.

Ця інсталяція в Україні ознаменувала початок роботи міжнародної мистецької платформи "RIBBON", яка буде підтримувати українських художників, культурних дистриб'юторів та культурні установи. Вона також сприятиме збереженню української культурної спадщини, яка постійно під загрозою з боку ворога.

Нагадаємо, що весною в Парижі, під час 216-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, було ухвалено рішення про продовження екстреної допомоги Україні.

"Програма дій та надзвичайної допомоги ЮНЕСКО Україні" була започаткована ще у березні 2022 року у якості реакції організації на війну, що її розв'язала РФ проти України. Очікується, що сума подальшої допомоги, котру планують мобілізувати до кінця 2024 року, буде дорівнювати $120 млн.

Читайте також