Аналітичне інтернет-видання

Пентагон планує зменшити більше п'яти тисяч посад у рамках реформ, запроваджених адміністрацією Трампа - Reuters.

Пентагон, Федеральне бюро розслідувань та державні установи готуються до скорочення кадрів.

У п'ятницю Міністерство оборони США повідомило про плани зменшити кількість робочих місць на 5400 у рамках ініціативи президента Дональда Трампа, спрямованої на оптимізацію федерального апарату. Це рішення було ухвалене наступного дня після того, як деякі республіканські законодавці зазнали критики з боку виборців, які обурилися такими радикальними кроками. Інформацію надає Reuters.

Очікується, що звільнення почнуться вже на наступному тижні і стануть частиною запланованих 50 000 скорочень у Міністерстві оборони. За словами високопоставленого чиновника Деріна Селника, Пентагон має намір ввести тимчасову заборону на набір нових працівників та може знизити кількість цивільного персоналу на 5-8% від загальної чисельності, яка становить 950 000 осіб.

Великі звільнення в урядових структурах

Скорочення чисельності кадрів у Пентагоні стало складовою частиною масштабної реформи, запровадженої Ілоном Маском, який виконував роль радника в адміністрації Трампа. В результаті цих реформ більше 20 000 працівників втратили свої робочі місця, а також були скасовані кілька програм у різних державних структурах, зокрема в галузі міжнародної допомоги та фінансового контролю.

Федеральні суди поки що не змогли заблокувати масові звільнення, хоча окремі рішення були ухвалені. У п'ятницю суд дозволив адміністрації Трампа відправити у відпустку понад 2000 працівників Агентства США з міжнародного розвитку. Водночас Верховний суд заборонив негайне звільнення голови Управління спеціального прокурора.

Розподіл співробітників Федерального бюро розслідувань.

Федеральне бюро розслідувань також оголосило про переведення 1500 співробітників з вашингтонської штаб-квартири в регіональні офіси по всій країні. За офіційними даними, наразі близько 25% співробітників ФБР працюють у Вашингтоні.

Суперечки навколо кадрової політики

Адміністрація Трампа робить спроби відновити роботу деяких звільнених співробітників, зокрема тих, хто займається ядерною безпекою та реагуванням на спалахи пташиного грипу. Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) оголосили про намір повернути співробітників, які відповідали за медичну програму для більш ніж 137 000 осіб, що постраждали від токсичних впливів внаслідок терористичних атак 11 вересня 2001 року. Крім того, буде відновлено два контракти на дослідження, присвячені вивченню рівня захворюваності на рак серед рятувальників.

Громадська реакція та критика

Згідно з опитуванням Reuters/Ipsos, багато американців висловлюють занепокоєння щодо того, що політика скорочення бюджету може негативно вплинути на функціонування державних установ. У ряді штатів, де домінує підтримка Трампа, його прихильники вказують на своє незадоволення тим, що звільнення відбуваються без належної організації.

Деякі республіканські законодавці вже відчули на собі невдоволення своїх виборців. Наприклад, у Розуеллі (Джорджія) конгресмен Річ Маккормік зазнав потужної критики під час міського зібрання, коли намагався виправдати рішення про скорочення витрат, ініційовані Маском. Інший представник партії, Скотт Фіцджеральд з Вісконсину, також отримав негативні відгуки від виборців, коли висловив думку, що Маск "ефективно знижує витрати". У Вестервіллі (Огайо) представник Трой Балдерсон визнав, що дії Трампа "виходять з-під контролю".

Правові виклики та перспективи розвитку

Юридичні фахівці вважають, що команда Трампа та Маска порушує законодавство про витрати, що підпадають під юрисдикцію Конгресу. Вже кілька профспілок ініціювали судові процеси, ставлячи під сумнів законність звільнень.

Тим часом, питання щодо доступу Ілона Маска до конфіденційних даних уряду викликає зростаюче занепокоєння. У п'ятницю Податкова служба США уклала угоду з асистентом Маска, яка накладає обмеження на його доступ до інформації про платників податків. Крім того, з'явилися повідомлення про те, що дані щодо чисельності персоналу та зарплат працівників Національного управління розвідки, яке відповідає за супутники-шпигуни, стали доступними для загалу.

Демократи та профспілки називають дії адміністрації хаотичними та неструктурованими. У відповідь Білий дім заявляє, що метою реформи є боротьба з розкраданнями, шахрайством та марнотратством.

Перспективи

Національний науковий фонд вже перевів десятки співробітників з постійного статусу на випробувальний термін, що може спровокувати нові етапи звільнень. Передбачається, що адміністрація Трампа продовжить впроваджувати великомасштабні реформи у федеральній службі, незважаючи на суспільний резонанс та юридичні перешкоди.

Раніше повідомлялося про те, що суддя дозволив Трампу відправити у відпустки понад дві тисячі співробітників USAID.

Читайте також