Аналітичне інтернет-видання

Розробка штучного інтелекту, радарних систем і підводного моніторингу: яка з країн ЄС є провідною у сфері оборонних технологій?

Цю інформацію подає видання Financial Times.

Внаслідок російсько-українського конфлікту та зростання оборонних витрат у країнах Європейського Союзу, ірландські підприємства почали отримувати більшу кількість замовлень на розробку технологій подвійного призначення. Це включає в себе штучний інтелект, а також різні системи моніторингу та виявлення об'єктів. Найбільш активно розвиваються сфери штучного інтелекту, радарних технологій та підводного спостереження.

Існує дві основні причини, які сприяють розвитку ірландського ринку. По-перше, США висловили думки про те, що у разі агресії проти своїх європейських союзників, вони не зобов'язані їх захищати. По-друге, військовий нейтралітет Ірландії та її вигідна податкова система стали привабливими для великих світових технологічних компаній, які активно виходять на ірландський ринок.

Наприклад, компанія Provizio розробляє сенсори для виявлення перешкод. У повсякденному житті їх технологія застосовується в автомобілях, щоб уникати аварій. Наразі ця розробка використовується для визначення безпечних шляхів для військових конвоїв та оснащення безпілотників. Раніше компанія уникала співпраці з військовими, але тепер вирішила змінити свою позицію.

Компанія VRAI з Дубліна, що впроваджує технології штучного інтелекту для підготовки фахівців у галузі авіації та морської вітрової енергетики, також розширила свої горизонти, перейшовши до військового сектора. Її послуги користуються значним попитом серед підприємств аерокосмічної, оборонної та безпекової галузей.

Компанія Cathx Ocean спеціалізується на підводній фотозйомці. Їх штучний інтелект обробляє ці зображення та оперативно досліджує важливі елементи морського дна.

Влада країні зацікавлена в залученні оборонних інвестицій у свою економіку.

"Ірландія ніколи не вкладає кошти в танки або озброєння. Проте, для нас має значення підвищення наших можливостей у сфері кібербезпеки. Це стане важливим внеском у зміцнення стійкості Європи", - зазначив речник з питань інновацій у найбільшій урядовій партії Ірландії Fianna Fáil, Малкольм Бірн.

Водночас, країни Європейського Союзу висловлюють критику на адресу Ірландії через її найменший військовий бюджет, вказуючи на те, що вона використовує ресурси своїх сусідів і партнерів. Незважаючи на це, Ірландія відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки як Великої Британії, так і Європи в цілому, оскільки її морська зона значно перевищує площу суші. Щодо системи протиповітряної оборони, країна покладається на співпрацю з Великою Британією, оскільки не є членом НАТО і не має намірів змінювати свій нейтралітет.

Нагадаємо, що з початку квітня в небі над Чорним морем зафіксували 4 цілі, які пересувалися зі швидкістю приблизно 500 км/год. Існує припущення, що це може бути реактивна модифікація Shahed-136 або безпілотник під назвою "Бандероль".

Читайте також