Завдяки зусиллям Міжнародної коаліції, минулого року Україні вдалося повернути близько 600 дітей.
До Коаліції приєдналася 41 країна та Рада Європи, і запрошення залишається відкритим для всіх, хто хоче допомогти.
Протягом останнього року, завдяки зусиллям Міжнародної коаліції, що займається поверненням українських дітей, Україні вдалося відновити зв'язок з майже 600 молодими українцями, викраденими Росією.
Цю інформацію опублікував у своєму Телеграм-каналі Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради з прав людини.
"Рік тому Україна та Канада заснували Міжнародну коаліцію для повернення українських дітей. Наразі до ініціативи приєдналися 41 країна та Рада Європи, і запрошення продовжує залишатися відкритим для всіх, хто бажає підтримати цю справу", - зазначив омбудсмен.
З 2014 року, після окупації Криму, Росія систематично викрадає українських дітей, позбавляючи їх національної ідентичності. Після повномасштабного вторгнення в 2022 році ця політика набула масового характеру.
Завдяки старанням України та її міжнародних союзників, у минулому році було повернуто близько 600 дітей, проте тисячі все ще залишаються далеко від рідних домівок.
"Ми закликаємо: Росію -- негайно припинити депортацію та повернути українських дітей додому! Інші країни світу -- приєднатися до Коаліції та підписати Монреальське зобов'язання! Підтримувати програми реабілітації та реінтеграції дітей, які постраждали від війни, у межах ініціативи Bring Kids Back UA!
Захист дітей - це наш загальний обов'язок! Ми вдячні всім країнам, які вже стали частиною нашої коаліції!
"Об'єднавшись, ми володіємо неймовірною силою, але найголовніше: спільно ми повертаємо дітей додому, реалізуючи їхні мрії!" - зазначив Дмитро Лубінець.
Раніше Дмитро Лубінець, уповноважений з прав людини, розповідав, що українські діти, які не мають батьків або позбавлені батьківських прав, після повернення з Росії чи країн ЄС потрапляють в сімейні виховні структури. Омбудсмен зазначив, що існує чимало бажаючих прийняти дитину в свою сім'ю, тому проблем із "прилаштуванням" не виникає. В цілому, перебування дітей у спеціалізованих закладах має стати справою минулого.