100 днів Трампа в президентському кабінеті: як громадяни США сприймають діяльність свого лідера -- The Hill

"Сотий день на посаді" традиційно слугує нагодою для роздумів, щоб оцінити досягнення президента та зрозуміти, як народ сприймає його діяльність.
Американські виборці незадоволені роботою адміністрації президента США Дональда Трампа через сто днів після того, як він розпочав свій другий термін на посаді, згідно з опитуванням Decision Desk для NewsNation, повідомляє The Hill.
Опитування показує, що 44% зареєстрованих виборців схвалюють роботу Трампа, порівняно з 56% тих, хто не схвалює. Це ставить Трампа в значно слабшу позицію, ніж більшість його нещодавніх попередників на цьому етапі свого перебування на посаді -- за винятком першої адміністрації Трампа.
Попри те, що більшість республіканців підтримують Трампа та його курс, лише одна з трьох незалежних виборців висловлює позитивну думку про його діяльність. У той же час, демократичні виборці виявляють рішучу опозицію до президентства Трампа: дев'ять з десяти з них заявили про своє незадоволення його політикою.
Ці результати додаються до інших, які вказують на тривожні ознаки перспектив президентства Трампа. 100-денна відмітка історично була моментом для роздумів, щоб підбити підсумки того, чого досяг президент, і як країна ставиться до нього.
Протягом багатьох років президентам США вдавалося досягати високих показників схвалення, принаймні, в перші сто днів їхнього перебування на посаді. Проте в останні тижні ряд соціологічних досліджень вказує на зниження рейтингу Дональда Трампа.
На вівторок, 29 квітня, середній рівень підтримки Трампа за даними опитувань досягав 44%, за інформацією підрахунків DDHQ/The Hill, в той час як його політику не підтримували 53,3% респондентів.
Як свідчать результати інших досліджень, найбільшою слабкістю Трампа виявилася економічна ситуація. За даними нового опитування, близько 50% респондентів вважають, що Трамп не справляється з економічною політикою так, як було сподівано. Лише 26% опитаних вважають, що його економічні рішення перевищують очікування, тоді як 23% вважають, що ситуація відповідає прогнозам.
Більше 90% учасників опитування висловили тривогу з приводу інфляції, яку багато хто вважає головною проблемою в США на даний момент. При цьому понад 80% респондентів висловили занепокоєння, що економіка країни може опинитися на межі рецесії.
Запровадження тарифів проти багатьох країн світу стало одним із ключових моментів політики Трампа. Але тарифи зустріли жорсткий опір серед громадськості в США: дві третини опитаних погодилися з тим, що мита завдають шкоди споживачам і підвищують ціни.
Більше 80% опитаних, серед яких 69% республіканців і 86% незалежних виборців, висловили занепокоєння щодо можливого початку масштабної торговельної війни.
Що стосується імміграційної політики, 39% опитаних вважають, що Трамп виконує свої обов'язки у цій сфері краще, ніж вони сподівалися, в той час як 37% мають іншу точку зору.
Підтримка політики Трампа щодо імміграції почала дещо знижуватися в інших опитуваннях, але водночас опитування виявили підтримку його закликів до масових депортацій.
Близько 50% учасників опитування визнали, що зовнішня політика Трампа не виправдала їхніх сподівань, тоді як лише 30% висловили позитивну оцінку його дій. Більшість респондентів висловила незгоду з ініціативами Трампа щодо придбання Гренландії та перетворення Канади на 51-й штат США.
У той же час, союзник Трампа, мільярдер Ілон Маск, демонструє навіть нижчий рівень "прихильності", ніж сам президент: 55% опитаних висловлюють негативне ставлення до нього, тоді як позитивно оцінюють лише 37%.
Опитування проводилося 23-27 квітня серед 1 448 зареєстрованих виборців: похибка становить 2,4%
Перші 100 днів президентства Трампа в Білому домі стали не лише новим етапом у політичній історії США, а й значним каталізатором змін у глобальній політиці. За цей час Трамп вніс серйозні корективи у традиційні політичні практики та вплинув на розподіл сил як в Америці, так і за її межами. Його рішучі дії стали справжнім випробуванням для американських інститутів і міжнародних економічних відносин. Якою стане Америка під керівництвом Трампа і які наслідки це матиме для України, роздумував експосол України в США Олег Шамшур у статті "100 днів Трампа, які змінили Америку. Що Україні робити далі".