Арестович зізнався в своїх почуттях до Путіна та анонсував старт своєї президентської кампанії, давши інтерв'ю популярному американському блогеру з мільйонною аудиторією.
Олексій Арестович сходив на інтерв'ю до Патріка Бет-Девіда -- блогера, до якого перед виборами-2024 приходив Дональд Трамп.
Не варто відразу ж виявляти недовіру і запитувати, чому це вам цікаво. Можливо, ви сподівалися, що нас обійде лиха удача, і Арестович не візьме участі у виборах президента України?
Ми вирішили проявити співчуття і уникнули обговорення цієї теми під час святвечора та самого Різдва. Однак варіант "давайте це обговоримо після свят" також не підходить.
Для початку запрошуємо вас відразу поринути у захоплюючий світ краси і дати своїй свідомості невеличкий поштовх за допомогою цитати експерта у військовій справі, акторській майстерності, міжособистісних стосунках, досягненні успіху, розвідці, управлінні жінками та інших надзвичайно цікавих науках.
Якщо ви не знали, то свого часу Залужного призначив Арестович. Ну а хто ж іще?!
Ну а тепер, коли ми з вами поновили в пам'яті міру зарозумілості цього пана, проаналізуємо, що відбулось.
По-перше, нічого оригінального: Арестович тривалий час і ласкаво ділився з інтерв'юером своїм захопленням Путіним. Він виявляв нотки поваги та щирого співчуття, коли розповідав про ситуацію, де "колективний Захід висловив образу, відмовившись від пропозиції Росії приєднатися до НАТО". Зазначу, що це цитата самого Путіна.
Олексій, здається, щиро вважає, що варто лише час від часу вставити вислів "це йому, Путіну, так здається" — і його власне нерівне дихання в бік російського автократа раптом втрачає значення.
"У мене є власна думка щодо Путіна, що не додає мені популярності серед українців. [...] Путін є найбільш прозахідним політиком Росії до цього часу. За менталітетом. [...] Він перший лідер, який подзвонив Джорджу Бушу після 11 вересня 2001 року і запропонував допомогу. [...] Він державник і правий ліберал. [...] В 2010 році на Бухарестському саміті американський президент тоді каже, що Україну приймуть в НАТО, а Меркель та Олланд, лідери Німеччини і Франції, -- категорично ні. І тоді Путін розуміє, що це питання, щодо якого він ніколи не зможе бути спокійним. Що з території України існує системна загроза безпеці Росії так, як він її розуміє. Ми можемо сперечатися, наскільки це адекватно, але я описую, як він сприймає ситуацію", -- твердить Олексій.
Зверніть увагу на заголовок відео. Нам не здалося. Бет-Девід теж сприйняв це як захист Путіна. Тож, Арестович займається руйнуванням антиросійської пропаганди. Не переплутайте, в президенти якої країни збирається балотуватись Олексій.
Проте, варто зазначити, що в цьому немає нічого, що могло б нас здивувати. Він "ліпив" свої аргументи ще під час ефірів з Марком Фейгіним. Іноді навіть "хороші русскіє" були в шоці від запального захисту Путіна, який надавав Арестович.
А ще зробімо собі помітку, що за кілька тижнів до цього інтерв'ю на каналі у Патріка Бет-Девіда вийшло відео-"експлейнер" про історію і суть російсько-українського "конфлікту". І, о диво, там теж говориться про те, як Захід образив Путіна-зайку, як він був "вимушений захищатися" від загрози НАТО, бомблячи Україну.
Також ми знову почули, чому Арестович у 2022 році говорив про "2-3 тижні" і швидке завершення конфлікту. Він стверджує, що переговори з Росією, які проходили в березні, мали завершитися підписанням мирної угоди в квітні. Але після приїзду Бориса Джонсона, який побачив ситуацію в Бучі, Зеленський отримав стимул продовжувати боротьбу. Не без впливу, звичайно ж, з боку Вашингтона. Справді, не лише Джонсон "винен" у тому, що війна триває. Ведучий був у захваті. Адже для прихильника Трампа немає нічого приємнішого, ніж звинувачувати адміністрацію Байдена.
Свою передвиборчу агітку "експерт з усього" Олексій Арестович влаштував в кінці інтерв'ю. Але перед цим, як справжній "голуб миру", обхезав послідом всіх -- українську державу, українців, українського Президента (тут ми місцями теж таким балуємось, але нащо це американцям?).
Отже, коли Зеленський "проханнями" (так зазначає ведучий) звертається за підтримкою до України, насправді "він зовсім інший", і американцям не варто покладатися на його слова.
Відповідь Зеленського в "іксі" на пропозицію Путіна випробувати "Орєшнік" над Києвом є нічим іншим, як "грубіянством на звичайний жарт".
Все вкрадено, тому Україні не потрібна така велика допомога.
В Україні мають місце політичні репресії. Під цим терміном він має на увазі повідомлення, подані нардепами до правоохоронних органів. Згадуєте, коли він стверджував, що українська система протиповітряної оборони перехопила ракету над Дніпром? Також була заява з проханням розслідувати зміст його семінарів, що містять мізогінні висловлювання. Це також можна вважати переслідуванням, щоб ви знали.
Отже, Арестович вирішив балотуватися на пост президента України, але робить це впевненими кроками по американській землі. Він не просто емігрант — він вигнанець. Не плутайте ці поняття.
Що ж він обіцяє своїм виборцям?
У сфері зовнішньої політики слід акцентувати на формуванні системи колективної безпеки в Східній Європі, що враховує інтереси Росії, Білорусі та України. Важливим є забезпечення нейтрального статусу України, а також уникнення її вступу до НАТО.
У внутрішній сфері відбувається трансформація проєкту з акцентом на націоналізм до концепції сучасної світської держави, яка базується на прогресивних поглядах. Це передбачає захист прав людини, включно з правом вільно відвідувати церкви на свій вибір та спілкуватися тією мовою, яка їм до вподоби. Важливо, щоб не було жодних переслідувань за національною, етнічною чи релігійною ознакою, що, на жаль, спостерігається в Україні сьогодні.
Щоб ви не мали сумнівів, він впевнений, що вибори виграє. Ще б пак, Арестович декілька разів наголосив, що в 2022 році він був другим за популярністю в Україні після Зеленського. Здається, він думає, що ситуація досі приблизно така сама. Ну може трошки гірша, бо ж його "дискредитують та переслідують".
Очевидно, що Арестович орієнтується на внутрішню аудиторію, яка підтримує ідеали «ватників», а також на прихильників російської церкви і російської мови.
Ведучий спитав у нього, хто його підтримує в Україні. Арестович впевнений, що це малий і середній бізнес.
Хто з міжнародних лідерів підтримав би кандидатуру Арестовича на пост президента України?
"Для Росії я -- один із найзручніших перемовників. Тому, що я єдиний український політик, який говорить, що у Росії є реальні інтереси. І їх не можна не враховувати", - впевнений наш герой.
Ведучий, здається, намагався витягти з Арестовича заяву про те, що Трамп буде вигідним для Америки, але цього не сталося. Це викликає певне здивування. У цьому контексті військовий льотчик і перекладач не наважився стверджувати, що отримає підтримку від Трампа. Проте саме наявність такого інтерв'ю на каналі, відомому своїми симпатіями до Трампа, вказує на спроби завоювати прихильність частини республіканців.
Трохи інформації про інтерв'юера. Ми часто сміємося з нарцисичних висловлювань Арестовича, але Патрік Бет-Девід, незважаючи на свою контроверсійність, користується великою популярністю в Сполучених Штатах. Напередодні виборів з ним поспілкувався Дональд Трамп.
Патрік Бет-Девід — відомий політичний інтерв'юер з правими поглядами, який мешкає у розкішному маєтку в Нью-Йорку. Він здобув популярність завдяки своїй діяльності на платформі YouTube, де має мільйони підписників і постійно привертає увагу великої кількості глядачів.
Американець іранського походження сам мріяв бути президентом США, але закон не дозволяє йому балотуватись, бо він не народжений в країні.
У 2012 році він заснував YouTube-канал під назвою Valuetainment, на якому почав ділитися своїми підприємницькими ідеями. Згодом контент розширився, включивши політичні дискусії, що призвело до створення PBD Podcast. Він висловлює підтримку Дональду Трампу, незважаючи на те, що сам є біженцем, і критики часто вказують на суперечність між його власним життєвим досвідом та політичною підтримкою особи, яка регулярно критикує біженців та мігрантів. Також він є прихильником теорій змови, зокрема стверджує, що вибори 2020 року були сфальсифіковані на користь Байдена.
Бет-Девіда звинувачують у створенні фінансової піраміди, хоча юридично йому поки що не вдалося зашкодити.
Отже, йдеться про праві погляди, трампізм та фінансові махінації, які, хоч і формально законні, викликають чимало запитань. Виправдання для Росії. Спробуйте здогадатися, про кого йдеться – про Арестовича чи Бет-Девіда? Виглядає так, що про обох. Хоча Арестович скромно називає себе "правим центристом", але ж усі знають, де Арестович, а де справжня скромність?
І тут знову з'являється привід для радості, що "Антоніна" – це таблоїд. Ми маємо змогу вільно обговорювати чутки. Вже з кількох джерел стало відомо, що нібито Арестовича фінансує Роман Абрамович, російський олігарх, який виступав посередником під час перемовин між Україною та Росією у 2022 році.
Якщо розглянути, на що звертає увагу Арестович, то цим чуткам можна віддати належне. Він не раз наголошував на своєму захисті російської церкви в Україні, навіть в одному з випадків помилково згадував "РПЦ", замість "УПЦ".
Російська мова. Адже це його рідна мова, і саме на ній він проводить інтерв'ю з американцем.
А також "інтереси Росії" у можливих переговорах щодо мирного settlement. Було б добре, щоб він так само переймався інтересами України.
Від цього персонажа вже давно відчувається атмосфера "гуманного росіянина у вигнанні". Від нього лунає знайома риторика та ті ж інтонації, а також захист інтересів тієї ж самої країни. Антоніні часто здається, що Олексій видає себе.
В кінці інтерв'ю ведучий вихваляє власні досягнення, розповідаючи, як нещодавно брав інтерв'ю у польського політика, після чого "всі прагнуть, щоб він став президентом Польщі". Від цього виникає відчуття дорогої реклами, яку, напевно, можуть собі дозволити лише надзвичайно заможні люди.