Аналітичне інтернет-видання

АРМА реалізувала 16 картин з колекції Медведчука. Куди будуть спрямовані отримані кошти?

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) реалізувало перші 16 картин з колекції держзрадника Віктора Медведчука, загальна вартість яких майже 317 тисяч гривень. Кошти підуть на економіку та обороноздатність України. Про це повідомила голова АРМА Олена Дума.

Зокрема, картину "Сільський пейзаж з річкою" продали за 76 тисяч гривень. Наразі це найдорожча картина серед проданих.

Олена Дума також повідомила, що з цього моменту щодня буде відбуватися продаж частини картин. Перші 19 з них будуть доступні для покупки вже 14 листопада. Усього підготовлено 120 картин, готових до продажу.

"Сьогодні, 13 листопада, серед проданих лотів не виявилося відомого портрета Медведчука та 'ведмедиків у сосновому лісі', які викликали значний інтерес у журналістів та суспільства. Проте я переконана, що незабаром ми дізнаємося, яку суму державі принесла їхня реалізація", - підкреслила голова АРМА.

Варто відзначити, що з 285 картин, які були арештовані та передані в АРМА, 149 експерти Національного художнього музею визнали частиною культурної спадщини України.

"Ці твори мистецтва мали бути передані українським музеям, проте законопроєкт №11280-1, що стосується специфіки управління культурними цінностями, не отримав необхідної підтримки серед депутатів", - зазначила Олена Дума.

Згідно з інформацією, яка надійшла від Львівського порталу, у Віктора Медведчука було конфісковано понад сотню картин українських художників XX століття. Його колекція годинників, що складається з 20 одиниць, оцінюється в 10,6 мільйона гривень. Національне агентство з розшуку та управління активами (АРМА) успішно реалізувало перші 8 годинників із заблокованої колекції екснардепа, отримавши за них близько 3,6 мільйона гривень. Інші 11 годинників були продані за майже 3,3 мільйона гривень. Додатково, наприкінці липня, баггі та квадроцикл цього скандального політика були продані за суму, що наближається до 1 мільйона гривень.

Передісторія може бути описана як контекст або фон певних подій або явищ. Це важлива складова, яка допомагає зрозуміти, чому відбувається те, що відбувається, і які фактори вплинули на розвиток ситуації.

Віктора Медведчука підозрюють у скоєнні ряду злочинів, включаючи державну зраду та допомогу в діяльності терористичного угруповання. Окремо правоохоронні органи також розслідують справи стосовно його дружини Оксани Марченко. За інформацією слідства, її підприємства забезпечували фінансування для "Росгвардії" та Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації.

У політика і його дружини арештували 154 об'єкти майна, яхту Royal Romance за 200 мільйонів доларів, три квартири, дачу на Закарпатті та низку іншого майна.

У вересні 2022 року Віктора Медведчука було обміняно на двісті захисників "Азовсталі", внаслідок чого цей суперечливий політик опинився в Росії. Разом із ним туди ж виїхала і його дружина.

З території країни-агресора Медведчук намагається відновити свою політичну діяльність. Зокрема, на початку 2023 року він оголосив про намір заснувати новий політичний рух, заявляючи про бажання об'єднати всіх "опонентів" президента Володимира Зеленського.

Наприкінці весни стало відомо, що Віктора Медведчука позиціонують як голову руху "Другая Украина". Однойменне онлайн-видання готує з ним інтерв'ю і вже кілька разів закликало українських журналістів, в тому числі й редакцію Львівського порталу, долучитись.

Служба безпеки України повідомила про затримання в Києві clandestine групи, пов'язаної з проросійським політичним проєктом "Другая Украина", яка займалася інформаційними диверсіями проти держави. Учасники цієї групи розповсюджували відео, що дискредитували Збройні Сили України, а також закликали громадян складати зброю і капітулювати перед агресорами.

Читайте також