Аналітичне інтернет-видання

Асад під натиском: сирійський лідер без угаву бореться за збереження своєї влади та існування.

Президент Сирії намагається зробити "вигідну пропозицію" Трампу, але Захід, схоже, зробив ставку на повалення режиму.

Президент Сирії Башар Асад дав розпорядження військовим зосередити всі свої сили в Дамаску, аби забезпечити захист столиці від повстанських угруповань. У своїй останній спробі втриматися при владі, Асад звертається до дипломатичних каналів, намагаючись встановити контакти зі США та новообраним президентом Дональдом Трампом.

Цю інформацію передає Bloomberg, посилаючись на анонімні джерела, які мають відповідні знання.

Видання повідомляє, що, по суті, Асад "передав" більшу частину території повстанцям, які за короткий час провели швидкий наступ і завоювали значні міста, такі як Алеппо і Хама. Наразі бої розгортаються вже на вулицях Хомса, а дистанція, що відділяє повстанців від Дамаска, становить всього 30 км.

"У той час як залишки його армії займають оборонні позиції, колишній правитель Сирії, за посередництвом третіх осіб, повідомляє про готовність укласти угоду, що дозволила б йому зберегти контроль над територією, яку контролює його військо, або ж отримати безпечний коридор для втечі в еміграцію", -- зазначається в статті.

Джерела стверджують, що одна з пропозицій, яку Асад зробив США через Об'єднані Арабські Емірати, полягає в тому, що Сирія припинить співпрацю з терористичним угрупуванням "Хезболла", яке підтримує Іран, якщо Захід допоможе зупинити бойові дії.

Інше повідомлення Асад надіслав прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану через сирійського православного патріарха Ігнатія Єфрема II. У цьому посланні зазначено, що у випадку перемоги ісламістських повстанців, християнська меншина в Сирії зіткнеться з серйозною загрозою для свого існування. Християнська громада в Сирії становить приблизно 10% з 24 мільйонів жителів країни.

Згідно з висловленнями помічника патріарха, Асад має надію, що угорський прем'єр представить інформацію про цю загрозу новому президенту Сполучених Штатів.

Російські авіації, що перебувають у Сирії, почали здійснювати удари по позиціям поблизу Хомса, намагаючись стримати наступ повстанських сил. Проте, усвідомлюючи можливу недостатність такої підтримки, Асад продовжує вести переговори через неформальні канали.

Основна їх мета - зберегти контроль над частиною країни та задовольнити вимоги Туреччини про політичний перехід та можливе повернення мільйонів сирійських біженців, які за роки хаосу в Сирії стали серйозною проблемою для Анкари.

Згідно з інформацією, наданою джерелами журналістів, Асад висловлює намір розглянути можливість прийняття нової конституції та навіть веде діалоги з опозиційними групами, які в основному перебувають за межами країни. Проте наразі важко визначити, чи можуть ці ініціативи дати позитивний результат, оскільки жодна з сил, ані в Сирії, ані за її межами, не має можливості повністю контролювати ситуацію.

"Я не думаю, що будь-яка зовнішня сила має важелі впливу, щоб змінити перебіг подій у Сирії. Наразі більшість ставок роблять на те, що режим Асада не зможе втриматися", - сказав Андреас Кріг, директор британської аналітичної компанії MENA Analytica.

Нагадаємо, що Дональд Трамп висловив думку, що війна в Сирії не є справою США, і що ситуацію слід дозволити розвиватися сама по собі. З його точки зору, Росія також не зможе суттєво допомогти Сирії, адже вона понесла великі втрати у війні з Україною, які перевищують 600 тисяч військових.

Читайте також