Байден активізує військову підтримку України на фоні можливих змін у політиці Трампа - WP | УНН
Адміністрація президента Байдена активізує поставки озброєння в Україну, оскільки існують занепокоєння щодо можливих змін у політиці в разі виграшу Трампа. Крім того, США закликають Україну зменшити вік призову для поповнення своїх військових сил.
Команда чинного президента США Джозефа Байдена активізує поставки зброї Україні на мільярдні суми через занепокоєння, що після інавгурації Дональда Трампа американська політика щодо війни може зазнати змін.
Цю інформацію наводить The Washington Post, згідно з повідомленням УНН.
Адміністрація Байдена вже протягом 11 годин працює над забезпеченням України додатковими військовими засобами на мільярдні суми, що викликає тривогу в США щодо можливого виснаження запасів країни та ресурсів для інших кризових ситуацій, повідомляють джерела з уряду.
Ця ініціатива виникла у відповідь на наростаючі російські агресії та стрімке захоплення нових територій. У Вашингтоні вірять, що нові поставки, разом із санкціями Байдена на ракетні удари по глибині росії та можливістю використання протипіхотних мін, допоможуть Києву здобути вирішальну перевагу.
Однак частина адміністрації вважає, що без збільшення чисельності українських військових ситуацію не вдасться суттєво змінити. США закликають Україну знизити призовний вік з 25 до 18 років, щоб залучити необхідних 160 000 новобранців. У Вашингтоні закликають українське керівництво скористатися новими поставками для зміцнення армії та протистояння агресії.
Ми безумовно продовжимо надавати Україні військову техніку та оснащення, адже це є критично важливим. Однак, не менш важливими є людські ресурси на нинішньому етапі. Віримо, що саме людські ресурси становлять найголовнішу потребу у цій ситуації. Тому ми готові розширити наші навчальні програми, якщо з їхнього боку буде вжито належних заходів для залучення нових кадрів.
Один із високопосадовців адміністрації зазначив, що хоча через затримку військової допомоги США Україна певний час відчувала дефіцит озброєнь, ситуація суттєво покращилася після того, як Конгрес у квітні схвалив додаткове фінансування в розмірі 61 мільярда доларів.
Розрив у військовій потужності між Україною та Росією ще не повністю ліквідовано, проте обставини значно покращилися. Що стосується людських ресурсів, тут вже йдеться про математику та фізику.
Він і ще кілька осіб висловлювали свої думки анонімно, щоб мати можливість вільно обговорити делікатні аспекти оцінювання бойових дій і стратегії, яку проводить адміністрація Байдена.
Я не прагну звинуватити Україну в чомусь. Це неоднозначна ситуація, і для них вона є надзвичайно складною. Проте протягом останнього року, зокрема в останні місяці, спостерігається брак мобілізації та підготовки військовослужбовців, що ускладнює процес відшкодування втрат на фронті.
Зовнішньополітичні результати адміністрації Байдена стають важливим елементом його спадщини після першого терміну, що відзначався численними кризами: падінням режиму в Афганістані, найбільшою наземною війною в Європі з часів Другої світової війни та зростанням нестабільності на Близькому Сході у відповідь на атаку ХАМАСу на Ізраїль у жовтні 2023 року.
У той же час Дональд Трамп заявив, що вирішить конфлікт в Україні протягом 24 годин після свого вступу на пост. Він також оголосив про призначення Кіта Келлога, відставного генерала та одного з високопрофільних чиновників його попередньої адміністрації, спеціальним представником з питань Росії та України.
Трамп призначив генерал-майора у відставці Келлогга спеціальним представником по Україні. 27 листопада 2024 року, 18:13 * 27022 перегляди
Келлог пропонує, щоб Україна брала участь у переговорах щодо завершення конфлікту, але водночас вважає важливим посилити військову підтримку Києва, щоб стимулювати Кремль до компромісу.
Незважаючи на занепокоєння з приводу військових успіхів Росії, представники адміністрації Байдена повідомили, що в найближчому майбутньому не варто очікувати значних проривів українських оборонних ліній. Водночас вони попереджають, що активне використання залишків коштів з пакета допомоги на 61 мільярд доларів може призвести до надмірного навантаження на ресурси Сполучених Штатів. Особливу стурбованість викликає зменшення запасів перехоплювачів протиповітряної оборони й артилерійських снарядів, поповнення яких є складним і тривалим процесом.