Берлін дав відповідь на коментарі Рубіо стосовно "Альтернативи для Німеччини".

Міністерство закордонних справ Німеччини відповіло на заяви Державного департаменту США, який звинуватив країну в порушеннях демократичних принципів, зокрема через визнання партії "Альтернатива для Німеччини" як ультраправої.
"Це демократія. Це рішення є результатом ретельного та незалежного розслідування для захисту нашої Конституції та верховенства права. Саме незалежні суди матимуть остаточне рішення. Ми навчилися з нашої історії, що праворадикальний екстремізм потрібно зупиняти", - написало німецьке зовнішньополітичне відомство в мережі Х.
Попередньо державний секретар США Марко Рубіо висловив критику щодо рішень німецьких конституційних установ.
Німеччина щойно надала своїй розвідувальній службі нові повноваження для моніторингу опозиційних сил. Це не є демократією, а швидше прихованою формою тиранії. Дійсно, екстремістською силою не є партія "Альтернатива для Німеччини", що зайняла друге місце на нещодавніх виборах, а радше небезпечна імміграційна політика, яку просуває істеблішмент з відкритими кордонами, проти якої виступає ця партія, - підкреслював Рубіо у мережі Х.
Раніше Федеральне відомство з охорони конституції ФРН класифікувало партію "Альтернатива для Німеччини" як "переконану правоекстремістську організацію" - через екстремістський характер усієї партії, яка ігнорує людську гідність, ідеться в пресрелізі відомства.
Федеральне відомство займалося аналізом діяльності партії протягом кількох місяців, однак на рівні федеральних органів вона все ще підпадала під категорію "підозра на правий екстремізм". Наразі наданий статус свідчить про те, що вся партія визнана неконституційною, як пояснює видання Der Spiegel. Це рішення знижує пороги для здійснення спостереження за партією з використанням розвідувальних методів, а також відкриває можливості для прослуховування телефонів і залучення інформаторів, зазначає газета.
Наприкінці лютого в Німеччині пройшли дострокові вибори до бундестагу, на яких партія "Альтернатива для Німеччини" зайняла друге місце, здобувши рекордну кількість голосів у своїй історії (перше місце зайняв консервативний блок ХДС/ХСС). Лідер блоку ХДС/ХСС Фрідріх Мерц, який має стати новим канцлером Німеччини, відмовився від можливості співпраці з праворадикальною партією для формування коаліційного уряду.