Чи зможе Трамп закінчити конфлікт за 100 днів: експерт поділився своїми прогнозами щодо розвитку ситуації.
Новообраний президент США Дональд Трамп доручив спецпосланцю з питань України Кіту Келлогу завершити війну за 100 днів.
Трамп дійсно зацікавлений у досягненні миру та має реальні важелі впливу на Путіна, заявив у коментарі Gazeta.ua політолог Ігор Бабюк.
Трамп має грандіозні плани і прагне довести свою потужність. Він мріє стати світовим лідером і перевершити Рональда Рейгана, який був президентом США з 1981 по 1989 рік і вважається одним із найвпливовіших політиків свого часу. Ці амбіції підштовхуватимуть його до активних дій щодо тиску на Путіна. Недавні висловлювання Трампа про готовність США посилити санкції проти Росії, якщо вона не погодиться сісти за стіл переговорів, мають вагу. У Трампа є чимало важелів впливу, які здатні перетворити Росію на країну з економічними труднощами всього за кілька років, вважає експерт.
Однак стверджувати, що за 100 днів можна досягти стабільного миру, не має сенсу. Найбільш реалістичним варіантом є проведення переговорів, які матимуть вплив не лише на війну в Україні, а й на глобальні зміни у світі в цілому, вважає Бабюк.
"Очікуються багатосторонні переговори. Можливо, першим кроком стане телефонна бесіда між Трампом і Путіним. Також ймовірно, що зустріч відбудеться з Сі Цзіньпіном. Я не здивуюсь, якщо до цього діалогу приєднається і Путін. Вважаю, що США прагнутимуть досягти згоди з Китаєм та іншими світовими лідерами. Можливо, вони будуть намагатися максимально перерозподілити глобальні ресурси. Важливо також усвідомлювати, що поряд із українським питанням обговорюватимуться й інші теми, такі як ситуація з Тайванем, розширення китайського експорту, технологічні продажі та безліч інших важливих аспектів," - зазначив експерт.
Наступні кроки залежать від підсумків цієї зустрічі. Експерт вважає, що після неї можуть розпочатися переговори між Україною та Росією.
"Територіально це буде не в Європі, а в якійсь країні, що близька до Росії. Імовірно, ми й не будемо знати про ці перемовини. Вони не будуть публічними. Гадаю, інтереси України будуть враховані. Але риторика США та нашого командування давно готує нас до того, що йтиметься насамперед про збереження нашого суверенітету і максимально стійкий мир. Про Крим та ті території, які зараз під впливом РФ - тимчасово можна забути. Мабуть, вже є окреслена політика цього питання й Україну будуть підштовхувати до цього. Звісно, ми не визнаватимемо ті території російськими. Але і не зможемо претендувати у військовий спосіб на окуповані землі", - наголосив Бабюк.
Читайте також: Трамп вже визнаний, що повністю вигнати росіян з України неможливо - Волц.
На переговорах від нас, імовірно, вимагатимуть відмовитися від членства в НАТО.
"У такому випадку виникне питання щодо забезпечення безпеки в разі нового вторгнення. Процеси відбуватимуться не так швидко, як ми сподіваємось. Тому, якщо після закінчення цих ста днів мир не буде встановлено, Трамп просто продовжить термін", - висловив свою думку експерт з політичних питань.
Проте, навіть якщо буде проголошено мир, Україні не слід втрачати пильність.
"Наші збройні сили - це єдиний запобіжник нашої безпеки. Не варто забувати, що навіть після можливого теоретичного закінчення війни, Росія вже на наступний день відновить виробництво військової техніки. Тому наша армія повинна продовжувати зміцнювати свої сили та готуватися до будь-яких викликів. У стосунках з таким сусідом ми повинні впроваджувати підхід, подібний до того, що практикується в Ізраїлі," - зазначив Бабюк.