Аналітичне інтернет-видання

Чоловік придбав ядерний укриття, яке виявило радіоактивні речовини після аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Чоловік, який купив ядерний бункер, замурований бетоном, зробив неймовірне відкриття, коли вдерся всередину - він був цілим і придатним для життя.

Згідно з інформацією, опублікованою в Daily Star, 37-річний Джон Грейвс відновив 4,5-метрову яму, що раніше слугувала Королівському спостережному корпусу, з метою збереження частини британської історії епохи холодної війни. Бункер, в якому були виявлені радіоактивні матеріали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, працював з 1964 по 1991 рік, а після покупки три роки тому був закритий бетоном.

Але після того, як батько трьох дітей нарешті проник туди, він виявив, що підземне сховище військового призначення залишилося напрочуд неушкодженим. Джон з'явився на шоу Джорджа Кларка Amazing Spaces на Channel 4, коли відновлював бункер за допомогою арматури відповідно до його попереднього використання.

Тепер підприємець прийняв рішення продати свою будівлю на аукціоні, оскільки планує з родиною переїхати в Дубай наступного року.

Джон висловився: "Мова ніколи не йшла про модернізацію. Я завжди прагнув повернути його до стану, який був би придатний для використання, схожого на той, що існував історично. Не було в моїх планах встановлювати телевізори чи займатися надмірною технізацією; скоріше це стосувалося питання: 'Чи можемо ми зробити так, щоб це був затишний простір, віддалений від шуму?' Ця будівля така незвичайна і чарівна, і минулого року ми багато часу провели тут, отримуючи справжнє задоволення. Якщо ж вона просто стоятиме пусткою, піддаючись руйнуванню, холодові та вогкості, це буде просто марнотратством."

Джон, який керує кількома компаніями, зізнається, що завжди мріяв відвідати один з 1 500 оглядових бункерів, розташованих по всій території країни. Тож, коли неподалік від його резиденції в Понтефракті, Західний Йоркшир, з'явилася пропозиція про продаж бункера, захоплений військовою тематикою, він вирішив не втрачати цю можливість і купив його.

Спочатку він створив платформу, аби встановити намет разом із дружиною та дітьми на віддаленій ділянці, що оточувала печеру. Однак Джон був вражений, коли, проколів бетонну оболонку над бункером, виявив, що він водонепроникний і має досить непоганий стан всередині.

Він зізнався: "Завжди мріяв про власну яхту, але щоразу, коли вона з'являлася, знаходилася на півдні, далеко від мого дому. Ми ніколи не мали можливості відвідати її. Ми щиро сподівалися, що все складеться добре. Верхня частина виглядала цілком пристойно, навіть з кришкою на місці. Коли ми вперше заглянули всередину, вразило, що він залишився абсолютно сухим. Це було просто чудово. Після цього, звичайно, ми змогли продовжити роботи з декорування та ремонту."

Джон зазначає, що у разі ядерного вибуху в Британії, традиційні комунікаційні канали можуть зазнати значних пошкоджень. Тому спостерігачі, що перебувають у бункерах, повинні будуть фіксувати світло від вибуху або відстежувати ядерні опади за допомогою спеціального обладнання.

Вважається, що бункер Джона, який отримав назву Upton ROC, виявив сліди радіоактивного матеріалу, що залишилися після катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції в Україні в 1986 році. Він свідомо обрав відновити цю підземну будівлю, використовуючи предмети, що нагадують про часи її активного функціонування.

Джон поділився: "Ми прагнули зберегти первісний формат і концепцію, які були закладені спочатку, і, на мою думку, нам це вдалося досить непогано. Ми прибрали всю стару пінопластову плитку, ретельно її очистили, позбулися всіх мертвих мишей, які застрягли всередині, і просто додали кілька елементів декору. Обставили все меблями та повернули на місце те, що вже було. Ми не ставили сучасні ліжка, а відновили старі металеві. Наша мета полягала в тому, щоб зі смаком реставрувати простір до такого стану, в якому було б комфортно залишатися і спати, не чути зайвого шуму ззовні."

Джон стверджує, що в бункері повинні зберігатися запаси їжі, які дозволять жителям вижити під землею протягом двох тижнів у випадку ядерного вибуху. Проте, за його словами, після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США, кількість покупців, які покладалися на страх перед можливими світовими конфліктами, насправді зменшилася.

Джон пожартував: "Можна подумати, що має бути навпаки. Але це, безумовно, актуально з огляду на те, якою зараз є американська політика, а також з огляду на війну між Росією та Україною. Прямого попадання в неї не буде, це точно, але з точки зору роману вона, безумовно, цікава".

Приблизна вартість бункера коливається від 15 000 до 20 000 фунтів стерлінгів (782 000 - 1 043 000 грн). Джон зазначає, що бункер не є приватною власністю, що відкриває можливість для майбутніх покупців здійснити перепланування відповідно до своїх уподобань після отримання необхідних дозволів на будівництво.

Він додав: "Цей простір, безумовно, достатньо великий для запису музики. Якщо ви проживаєте поруч, можете просто завітати і насолодитися відпочинком тут. Це досить просторе місце, щоб спуститися вниз і розслабитися".

Бункер піде з молотка на аукціоні SDL Property Auctions 21 листопада. Процес торгів транслюватиметься в прямому ефірі на сайті аукціону.

Читайте також