CNN: Трампу обмежили доступ до звітів розвідки через побоювання витоків інформації.

Адміністрація Дональда Трампа жорстко обмежила коло осіб, які мають доступ до особливо секретної щоденної доповіді, яку готує розвідка для президента США.
Цю інформацію підтвердили п'ять джерел для CNN, як зазначає "Європейська правда".
Учасники адміністрації з самого початку другого терміну Дональда Трампа замислювалися над обмеженням доступу до "Щоденної доповіді президенту" (President's Daily Brief, PDB).
Частково це було зумовлено тим, що під час його першого терміну деякі елементи доповіді іноді з'являлися в засобах масової інформації, що викликало у президента відчуття, ніби розвідувальні структури намагаються підважити його позицію.
Згідно з інформацією від одного з джерел, на початковому етапі керівник апарату Білого дому Сьюзі Уайлс особисто давала згоду на доступ до документа для певних осіб.
Тепер Тулсі Габбард, директорка Національної розвідки США, відповідає за документ і визначає, хто може його переглядати.
Телеканал зазначає, що немає нічого незвичайного в тому, що нові адміністрації переглядають коло осіб, які мають доступ до PDB.
Агенти розвідки, які займаються розробкою цієї інформації, зазвичай звертаються до нової адміністрації з питанням, хто має право на отримання даних, і на початку чиновники часто накладають обмеження на доступ.
Проте з моменту свого першого терміну Трамп виявляє значну недовіру до розвідувальних структур, а під час другого терміну він обрав на посади осіб, які відкрито підтримують його сумніви.
Сучасні та колишні чиновники стверджують, що обмеження доступу до PDB відбувається на фоні намірів президента і його високопосадовців зупинити витоки інформації та покласти край діяльності осіб, яких вважають загрозливими для національної безпеки в розвідувальному секторі.
Один з посадовців, який спілкувався з телеканалом, охарактеризував це як "проблему великої недовіри, що зберігається".
Експерти вважають, що обмеження доступу до PDB є неоднозначним рішенням, яке може як зміцнити довіру між президентом і розвідувальними службами, так і загострити внутрішні суперечності в уряді, що, в свою чергу, може призвести до хаосу у зовнішньополітичній діяльності.
"Існує ймовірність, що, надто сильно обмежуючи його, ви не зможете діяти в єдиному напрямку, що може призвести до розбіжностей в адміністрації з важливих питань. Гіпотетично, ви не можете дозволити, щоб (держсекретар Марко) Рубіо діяв так само, як (спецпосланець з питань Близького Сходу Стів) Віткофф," - зазначив співрозмовник телеканалу.
Важливо підкреслити, що нещодавно адміністрацію Трампа вразив скандал, пов'язаний із тим, що радник з національної безпеки Майк Волц разом зі своєю командою організував кілька чатів у Signal для координації дій стосовно різноманітних тем, таких як Україна, Китай, Газа, а також політична ситуація на Близькому Сході, в Африці і Європі.
Зокрема, американський сенатор-демократ Адам Шифф після скандалу з чатами Signal висловив занепокоєння, що Росія могла отримати з одного з таких чатів секретну інформацію про плани і наміри США щодо війни в Україні.