Європейський Союз запроваджує нові торгові обмеження, спрямовані на російську аграрну галузь.
Росія все ще експлуатує питання продовольчої безпеки в якості політичного засобу.
Європейська комісія ухвалила рішення про запровадження митних тарифів на низку сільськогосподарських товарів й певні види азотних добрив з росії та білорусі. Ця пропозиція була ініційована Всеукраїнською Аграрною Радою (ВАР) та увійшла до Декларації, підписаною парламентськими делегаціями України, Литви та Польщі у Варшаві в червні 2024 року.
"росія продовжує використовувати продовольчу безпеку як політичний інструмент та робить Євросоюз вразливим до потенційних примусових дій з боку рф. Коли ЄС зрештою запровадить санкції для агросектору росії у повній мірі, починаючи з продовольства та добрив і закінчуючи повною забороною доступу російських аграріїв до передових технологій і обладнання, ця країна опиниться на межі голоду, а Україна матиме можливість посилити свої позиції на полі бою", -- зазначив голова ВАР Андрій Дикун.
За його словами, підтримка ініціативи ВАР є першим ключовим кроком на шляху до спільного тріумфу над агресором та сигналом готовності Європейського Союзу протистояти будь-яким викликам для прискорення миру. У ВАР зазначають, що рішення Європейської комісії повинно бути узгоджене з Європейським парламентом та Радою ЄС, після чого весь аграрний імпорт з Росії буде обкладатися європейськими митами.
Таким чином, Європейський Союз надасть підтримку розвитку внутрішнього виробництва та сектору добрив у країнах ЄС, які постраждали внаслідок енергетичної кризи. Це також сприятиме диверсифікації постачання з третіх держав і забезпечить стабільне надходження добрив, гарантуючи їх доступність для фермерів ЄС, - зазначено у повідомленні ВАР.
Єврокомісія ухвалила рішення ввести нові мита на ряд сільськогосподарських товарів, що походять з Росії та Білорусі, а також на деякі види азотних добрив. Сільськогосподарська продукція, на яку поширюватимуться ці мита, становила близько 15% імпорту аграрної продукції з Росії у 2023 році. Раніше міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії звернулися до Європейської комісії з пропозицією заборонити імпорт зернових з Росії та Білорусі на територію ЄС.