Аналітичне інтернет-видання

Фестиваль у Каннах стартував з українського акценту: які стрічки вразили відвідувачів?

Цю інформацію наводять у прес-релізі фестивалю.

Організатори акції наголошують, що "День України" виступає як важливе нагадування про відданість митців, письменників і журналістів у висвітленні цього конфлікту, що триває в центрі Європи і вже протягом трьох років має вплив на український народ та весь світ.

Програма, що має на меті висвітлення України, відбудеться в Палаці фестивалів, у залі Базена, і представить три твори, які зображують події та важливих особистостей конфлікту.

Першим фільмом, що побачила публіка, стала документальна стрічка "Зеленський", створена режисерами Іва Жолана, Лізою Ізвесті та Аріаном Шеменом з Франції, що вийшла у 2025 році. У цьому фільмі розглядається біографія політика та його трансформація від артиста до президента.

Друга картина -- "Наша війна" ("Notre Guerre"), фільм Бернара-Анрі Леві, режисери Бернар-Анрі Леві та Марк Руссель.

Між лютим та квітнем 2025 року Бернар-Анрі Леві разом із співрежисером Марком Русселем здійснили зйомки на Покровському та Сумському фронтах у східній Україні. Вони супроводжували українську бригаду "Анна", яку підтримує Франція, документуючи повсякденність мешканців, що живуть у зоні конфлікту. У процесі роботи вони записали інтерв'ю з президентом Зеленським, а також стали свідками трансляції зустрічі з українськими військовими, що проходила в бункері. Головними героями фільму стали безіменні солдати та місцеві жителі, які проявляють стійкість у найскладніших обставинах. Ця стрічка, що завершує "Український квартет" Леві, є своєрідним щоденником, який переплітає спогади автора про ключові події війни, що розпочалася у 2014 році.

Останньою стрічкою, представленою цього дня на Каннському фестивалі, стала робота Мстислава Чернова під назвою "За 2000 метрів до Андріївки", присвячена Україні.

Режисер стрічки "20 днів у Маріуполі" пропонує захоплюючий і емоційний погляд на місію українського підрозділу. Відданість Мстислава Чернова у фіксації руйнувань його рідної землі та невтомних зусиль українських сил у боротьбі за відновлення своїх територій є надзвичайно важливою. Незважаючи на величезні ризики, автор фільму ризикує своїм життям, приєднуючись до бійців на передовій сходу України, які намагаються просунутися через вузьку смугу обгорілого лісу, оточеного мінними полями, з метою звільнення стратегічно важливого села Андріївка.

Кінофестиваль відбудеться в розкішному Великому залі Луї Люм'єра та стартує з показу стрічки французької режисерки Амелі Боннен під назвою "Залиште один день" (Leave One Day).

Журі конкурсу повнометражних фільмів очолила французька актриса Жюльєт Бінош. Вона стала другою жінкою поспіль на цій посаді після того, як минулого року головою журі була Грета Гервіг.

До складу журі увійшли такі видатні особистості: американська актриса та режисерка Геллі Беррі, індійський кінематографіст Паял Кападія, італійська актриса Альба Рорвахер, французько-марокканська авторка Лейла Слімані, конголезький режисер, документаліст і продюсер Дьєдо Гамаді, південнокорейський режисер і сценарист Хонг Сангсу, мексиканський кінорежисер, сценарист і продюсер Карлос Рейгадас, а також американський актор Джеремі Стронг.

В основному конкурсі за "Золоту пальмову гілку" змагатиметься, зокрема, фільм Сергія Лозниці "Два прокурори". Торік його картину про російське вторгнення в Україну показували в спеціальній програмі Канн. Режисер уже 20 років живе в Берліні.

На фестивалі в рамках програми "Особливий погляд" буде представлено фільм "Морський їжак" британського режисера Гарріса Дікінсона. В цій стрічці зіграла українська актриса Карина Хімчук.

З українських фільмів у Каннах представлена документалка "Мілітантропос". Її покажуть у паралельній програмі Каннського кінофестивалю "Двотижневик режисерів". Тема фільму -- людина в умовах війни.

Читайте також