FREEДОМ в квітні: обговорення справедливого миру, популярні відео з Ватикану в Росії та Латвії, а також відновлення історичної пам'яті колонізованих народів Росії.

За квітень контент під брендом FREEДОМ на всіх цифрових платформах ДП "МПІУ" та партнерів отримав 181,4 млн* переглядів.
У квітні, попри повторний ракетний обстріл каналів іномовлення російською армією, команда телеканалу FREEДОМ продовжила щоденну роботу з висвітлення ключових подій в Україні та світі, зокрема тем досягнення справедливого миру та міжнародної підтримки України, а також тем, які Кремль намагається замовчати -- колоніальна політика РФ на Кавказі та участь іноземних найманців у війні проти України.
У квітні контент під брендом FREEДОМ на всіх цифрових платформах ДП "МПІУ" та їхніх партнерів зібрав 181,4 мільйона переглядів (за три роки діяльності — 12,9 мільярда). З цієї кількості на власних цифрових ресурсах іномовлення в соціальних мережах та месенджерах (YouTube, Facebook, TikTok, Telegram, X, WhatsApp) було зафіксовано 77,5 мільйона переглядів: 51,8 мільйона — на YouTube, понад 12 мільйонів — у Facebook, і 8,9 мільйона — у Telegram. Важливо зазначити, що 89,7% переглядів YouTube-каналу FREEДОМ походять з-за кордону. Найбільшу активність виявили глядачі з Росії, Казахстану, Узбекистану та Німеччини. Серед міст, що забезпечили найбільшу кількість переглядів, виділяються Москва, Ташкент, Амстердам, Прага і Копенгаген.
У квітні найбільше зацікавлення російськомовної аудиторії за межами країни викликала тема досягнення справедливого миру в Україні. Глядачі активно слідкували за висловлюваннями Володимира Зеленського про можливість укладення чесної угоди та роль міжнародних партнерів у цьому процесі. Найбільш популярним відео з понад 2 мільйонами переглядів став уривок з промови Президента України, в якому він закликав Росію до безумовного припинення вогню щонайменше на місяць для завершення конфлікту. 94,5% переглядів цього відео були з-за кордону, серед яких 28% – з Росії, 8,1% – з Казахстану, 6% – з Узбекистану, а 5,8% – з Німеччини. Також в топі виявилася заява Зеленського про необхідність дипломатичних переговорів для завершення війни, незважаючи на 100% ворожість українців до Путіна, яка набрала 1 мільйон переглядів: 92,4% з них були з-за кордону, з яких 27,4% – з Росії, 10,6% – з Казахстану, 6,8% – з Німеччини та 5,1% – з Узбекистану.
У квітні в інформаційних спецефірах FREEДОМ виділилася пряма трансляція церемонії поховання Папи Римського, яка проходила трьома мовами: російською, англійською та іспанською. У студії експерти акцентували увагу на спробах понтифіка повернути викрадених Росією українських дітей, а також на його ролі в сприянні обміну військовополоненими. Відео зустрічі президента України з президентом США у Ватиканській базиліці, що відбулася під час церемонії поховання Папи Франциска, стало вірусним на YouTube в Росії та Латвії, зібравши 1,3 мільйона переглядів, з яких 84,8% становила іноземна аудиторія (18,6% з Росії, 8,7% з Казахстану, 7% з Німеччини, 4,2% з Узбекистану). Також відео, де Володимир Зеленський і Дональд Трамп опинилися на передньому плані серед світових лідерів, набрало понад 1,1 мільйона переглядів. У TikTok це відео отримало більше 195 тисяч переглядів у квітні.
Тема участі китайських громадян у війні на стороні Росії викликала значний резонанс серед глядачів FREEДОМ. Короткий ролик, в якому Володимир Зеленський повідомляє про їхній арешт, набрав понад 520 тисяч переглядів на платформах FREEДОМ (87% з яких – міжнародні, з них 24,9% – з Росії, а 13,4% – з Казахстану). Ще близько 400 тисяч разів були переглянуті матеріали, що містили уривки з розмов полонених зі слідчими Служби безпеки України, які намагалися з’ясувати, як китайці опинилися в рядах російських окупантів (93% переглядів з-за кордону, з них 32,2% – з Росії). Загалом у TikTok на цю тему було зібрано понад 1,2 мільйона відео.
У квітні проєкт FREEДОМ. КАВКАЗ, що досліджує самобутність кавказьких народів та їхню боротьбу за незалежність від Росії, досягнув рекордного показника в 4,6 мільйона переглядів, з яких 37% припадали на глядачів з РФ. Найбільший інтерес викликали матеріали серед аудиторії з Москви, Грозного, Амстердама, Копенгагена та Ташкента. Особливо популярним став випуск про Дагестан із серії "Скарби нації", який набрав 1,1 мільйона переглядів (24,5% з Росії, 16,5% з Казахстану, 9,5% з Узбекистану та 6% з Киргизстану). У цьому випуску експерти обговорили колоніальне пограбування Дагестану та вивезення до Москви черепа військового діяча Хаджи-Мурата, який і досі зберігається в одному з російських музеїв. Значну увагу привернув також стрім за участю чеченського активіста Муси Ломаєва, під час якого обговорювалися можливі конфлікти між Володимиром Путіним і Рамзаном Кадировим; його переглянули понад 380 тисяч разів (42,2% переглядів з Росії, зокрема з Москви та Грозного). Ще понад 220 тисяч переглядів зібрав стрім з Ібрагімом Янгулбаєвим, лідером чеченського руху "Адам", у якому йшлося про те, як у Чечні влада створила систему вербування підлітків для політичних та фінансових цілей (майже третина переглядів також з Росії).
У квітні внаслідок російського обстрілу Києва балістикою значних руйнувань зазнали будівлі, в яких після обстрілу 12 лютого були розміщені редакції каналів державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України" -- FREEДОМ, "Дім", UATV English, The Gaze, UATV Español, UATV Arabic, UATV Português, діджитал-редакція, сервісні служби. Однак завдяки злагодженій роботі колективу іномовлення телеканал FREEДОМ не припинив мовлення на жодну хвилину. Повторний обстріл каналів українського іномовлення викликав значний міжнародний резонанс та увагу світових медіа. Під час слухань Комітету з культури, науки, освіти та медіа ПАРЄ "Журналісти мають значення: необхідність активізувати зусилля зі звільнення українських журналістів, утримуваних Російською Федерацією" кореспондент телеканалу FREEДОМ Олег Борисов розповів членам ПАРЄ про наслідки обстрілів 12 лютого та 6 квітня. Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Ян Брату засудив цей обстріл.
Certainly! Please provide the text you'd like to be made unique, and I'll be happy to help.
* Загальні показники на всіх діджитал-майданчиках (YouTube, Facebook, TikTok, Telegram) ДП "МПІУ" та на майданчиках партнерів -- українських медіагруп, на яких виходить контент під брендом FREEДОМ. Джерела даних: аналітичні інструменти діджитал-платформ; Google Analytics; YouTube Studio каналів FREEДОМ та партнерів. Період: квітень 2025 р.
Мова йде про загальну кількість переглядів відео на YouTube-каналах FREEДОМ, FREEДОМ.LIVE, FREEДОМ.DOC, FREEДОМ.МНЕНИЯ та FREEДОМ.КАВКАЗ за один місяць. Вказаний період: з 03 по 22 квітня до 25 квітня.
*** Загальні показники переглядів на всіх діджитал-майданчиках ДП "МПІУ": YouTube, Facebook, TikTok, Telegram, Х, WhatsApp. Джерела даних: аналітичні інструменти діджитал-платформ; Google Analytics; YouTube Studio каналів FREEДОМ. Період: квітень 2025 р.
ПРО СВОБОДУ
FREEДОМ -- канал українського державного іномовлення, орієнтований на російськомовну аудиторію за межами України. Ефірний телеканал мовить через супутник, у кабельних, DTH, IPTV мережах національних операторів та на ОТТ-платформах. У діджиталі представлений на 14 майданчиках в Інтернет, на YouTube, у Facebook, TikTok, Telegram, Х, WhatsApp. Канал FREEДОМ входить до складу державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України". ДП "МПІУ" -- це стійка, багаторівнева інституція в системі інформаційної безпеки держави, яка включає в себе сім медіабрендів -- FREEДОМ, "Дім", UATV.English, UATV.Arabic, UATV.Español, The Gaze, UATV.Português, які виготовляють і транслюють контент шістьма мовами: українською, англійською, російською, арабською, іспанською та португальською.