США досягли безпрецедентного показника в $64 мільярди від митних зборів, оскільки інші країни не вживають заходів у відповідь.

У другому кварталі 2025 року США зафіксували рекордні надходження від митних зборів у розмірі $64 мільярдів, що перевищує минулорічні показники на $47 мільярдів. Цю інформацію повідомляє Financial Times.
Митна стратегія Трампа забезпечила Сполученим Штатам близько $50 мільярдів додаткових надходжень, оскільки більшість торгових партнерів не вжили аналогічних заходів у відповідь.
Протягом чотирьох місяців після впровадження нових тарифних ставок лише Китай і Канада вжили дієвих заходів у відповідь. У той же час, Вашингтон запровадив глобальний мінімальний тариф на рівні 10%, а також мита у розмірі 50% на сталь і алюміній та 25% на автомобілі.
Багато країн, зокрема Євросоюз, не поспішають із відповіддю. ЄС розробив пакет контрзаходів, але вже кілька разів відкладав їх реалізацію. Зараз їх прив'язали до 1 серпня - дедлайну, встановленого Білим домом для завершення переговорів.
Україна також оголосила про свою готовність скасувати мита на імпорт товарів з США.
За словами Тараса Качки, зараз Україна закуповує продукції зі США на $3-4 млрд на рік переважно з низькими або нульовими ставками.
Загалом торговельні партнери США побоюються нових тарифів та руйнування торговельних ланцюгів, а також втрати американських гарантій безпеки.
Китай відповів найжорсткіше - його імпортні мита сягнули 145%, що призвело до падіння експорту до США на третину в травні. Але вже в червні сторони домовились у Женеві про 90-денну паузу і зниження ставок до 30%.
Канада у лютому-березні ввела контрмита на 155 млрд канадських доларів, але останніми тижнями фактично згорнула частину заходів, відмовившись навіть від запланованого податку на цифрові послуги під тиском США.
Економісти пояснюють пасивність інших країн глобальною структурою торгівлі, де США - головний ринок.
Згідно з прогнозами Capital Economics, якщо торговельна війна загостриться до середніх тарифів у 24%, це може призвести до зменшення світового ВВП на 1,3% протягом двох років.