Аналітичне інтернет-видання

Хто є ініціатором атак на Сергія Притулу: чи дійсно відповідальність лежить лише на росіянах?

З початком повномасштабної війни в Україні політична активність суттєво знизилася. У той же час, благодійні фонди стали набирати популярність, оскільки вони часто залучають діючих політиків або тих, хто прагне заявити про себе після завершення воєнного стану. Одним із таких фондів, який постійно опиняється в центрі уваги, є Фонд Сергія Притули. Це робить його мішенню для критики з боку різних осіб, включаючи ботів, які, можливо, мають зв'язки з російськими структурами або підтримують партію "ЄС", а також інших невідомих груп. Як повідомляє портал "Коментарі", ця інформація була висвітлена в матеріалі сайту Molfar.

Фонд Сергія Притули. Зображення з публічних ресурсів.

Дослідження продемонструвало, що атаки відбуваються зазвичай не під час самих зборів чи проектів, які веде фонд, а вже після того, як вони завершились, тобто вони спрямовані не стільки на саботаж зборів у рамках конкретних проектів, скільки на фонд та його асоційовану особу, або в цілому для підриву довіри. У таких випадках часто інфоприводом виступає певна публічна подія.

Аналізуючи джерела розповсюдження атак на фонд Сергія Притули, Molfar виявили, що найбільша кількість атак -- 64,5% -- розповсюджувалась у TG, мережу FB було використано у майже 13% атак. Медіа та в Youtube розповсюджували атаки на фонд у 12,3% випадках, TW та інші мережі було використано для 8,7% постів.

Більшість нападів на інформаційному фронті були спрямовані безпосередньо на Сергія Притулу як особистість та волонтера. Циклічність цих атак часто не пов'язана з конкретними проектами фонду — їх ініціатори зазвичай обирають різноманітні інфоприводи, прив'язуючи до них фонд або особисто Сергія Притулу в негативному світлі. В своїх повідомленнях автори критичних постів і коментарів зазвичай звертаються не до фонду, а саме до Сергія, покладаючи на нього всю відповідальність за дії благодійної організації.

Сайт Molfar звернувся до прес-служби фонду з питанням про їхню реакцію на недавні атаки на проект. Відповідно до думки представників фонду, мета цих атак полягає в зменшенні фінансової підтримки, що надходить для потреб армії, підриві довіри до волонтерів, які є важливим елементом українського суспільства, а також в дискредитації України в очах міжнародної спільноти, створюючи хибне враження про неефективність громадських ініціатив. Наприклад, як зазначили представники фонду, під час запуску кампанії "Рій Помсти 2.0" команда працювала до п'ятої ранку, щоб протистояти спаму та дезінформації, що відволікало ресурси від основних завдань — залучення донатів. А під час акції "Мега Збору Нічний Кошмар" через масові скарги META видалила 80% контенту та погрожувала блокуванням сторінки, що суттєво знизило охоплення.

Читайте також на порталі "Коментарі" -- Володимир Путін під час "прямої лінії" підтвердив свою готовність до розмови з новообраним президентом США Дональдом Трампом.

Читайте також