Індекси на фондовому ринку Волл-стріт впали внаслідок політичних рішень Трампа та свіжих економічних показників.
Три основні індекси Волл-стріт закрилися з пониженням у вівторок, оскільки інвестори зафіксували частину прибутку від післявиборчого ралі і з тривогою чекали даних по інфляції в США, які повинні бути опубліковані на цьому тижні.
Індекси досягли небачених висот після виборів у США 5 листопада, оскільки інвестори ставлять на підвищення акцій, сподіваючись на зниження податків, запропоноване новообраним президентом Дональдом Трампом, а також на потенційне пом'якшення регуляторних норм.
Але у вівторок ентузіазм інвесторів згас через побоювання, що політика наступної адміністрації США призведе до посилення інфляції. Європейські акції втратили 2%, оскільки політики Європейського центрального банку попередили, що підвищення мит з боку Трампа перешкоджатиме глобальному зростанню.
Окремі акції, яких, за прогнозами, мали б бути вигідними в період президентства Трампа, повернулися до прибутковості. Тим часом акції виробника електромобілів Tesla зафіксували зниження на 6% у вівторок, незважаючи на те, що до цього зросли майже на 40% з моменту виборів.
Індекс Russell 2000 знизився на 1,8% після досягнення трирічного піку в понеділок. Підвищення прибутковості американських казначейських облігацій негативно вплинуло на фондовий ринок, оскільки інвестори в облігації переосмислювали економічну політику Трампа.
"Доходність десятирічних казначейських облігацій виступає як своєрідний опір для зростання фондових ринків. Існує певна неоднозначність, оскільки інвестори радіють новинам про зростання, тоді як ринок облігацій демонструє зворотну тенденцію", - зазначив Джек Аблін, головний інвестиційний директор Cresset Capital.
"Проблема полягає в тому, що мита, зниження податків та імміграційні обмеження дійсно створюють інфляційний тиск, який ринок облігацій не може ігнорувати".
Рассел Прайс, головний економіст Ameriprise Financial, сказав, що падіння акцій за кордоном додало певного тиску на американські акції, разом з фіксацією прибутку напередодні даних по інфляції.
"Коли ми розпочали свою діяльність, спостерігаючи деяке зниження після значного підйому, інвестори намагаються фіксувати прибуток, щоб бути готовими до можливого подальшого падіння акцій," - зазначив Прайс.
У центрі уваги інвесторів - дані по інфляції споживчих цін в середу, за якими слідують дані по інфляції цін виробників і роздрібних продажів, які будуть оприлюднені цього тижня, оскільки вони можуть дати підказки про подальший політичний курс Федеральної резервної системи США.
Згідно з висловлюваннями Прайса, ці відомості вказують на тимчасову загрозу для інвестицій. "Існує реальна ймовірність, що вони відіграють роль у певному зниженні, яке ми маємо можливість спостерігати нині".
Індустріальний індекс Dow Jones знизився на 382,15 пункту, що становить 0,86%, до 43 910,98. Тоді як S&P 500 втратив 17,36 пункту або 0,29%, опустившись до 5 983,99. Nasdaq Composite також зазнав падіння на 17,36 пункту, що дорівнює 0,09%, і закрився на позначці 19 281,40.
Найсуттєвіше зниження показав індекс Amgen у складі Dow, який упав більше ніж на 7% внаслідок масового розпродажу наприкінці торгів.
Брокерська фірма Cantor Fitzgerald повідомила, що експериментальний засіб для боротьби з ожирінням MariTide, розроблений компанією Amgen, продемонстрував зниження мінеральної щільності кісток на 4%, відповідно до інформації, опублікованої в лютому.
Серед 11 ключових секторів промисловості S&P 500 найбільш значне падіння продемонстрував сектор матеріалів, що знизився на 1,6%. Також негативний вплив на індекс справив сектор охорони здоров'я, зокрема компанія Amgen.
Індекс послуг зв'язку показав найбільший ріст, додавши 0,5%.
У вівторок вдень президент Федерального резервного банку Міннеаполіса Ніл Кашкарі висловив думку, що монетарна політика в США є "помірно обмежувальною". Він зазначив, що витрати на короткострокові кредити продовжують уповільнювати інфляційні процеси та економічний розвиток, хоча й незначно.
Голова Резервного банку Річмонда Томас Баркін висловився раніше в той день, зазначивши, що Федеральна резервна система США готова вжити заходів у разі посилення інфляційного тиску або ослаблення ринку праці.
Акції біотехнологічної фірми Novavax знизилися на 6% унаслідок перегляду річного прогнозу доходів, який став менш оптимістичним через нижчі, ніж планувалося, обсяги продажів вакцини проти COVID-19.
Акції компанії Honeywell досягли історичного максимуму, завершивши торги з підвищенням на 3,8%. Це сталося після оголошення активного інвестора Elliott Investment про придбання акцій промислового конгломерату на суму, що перевищує 5 мільярдів доларів.
На Нью-Йоркській фондовій біржі (NYSE) було зареєстровано 328 нових максимумів та 101 новий мінімум. При цьому, кількість акцій, що впали в ціні, значно перевищувала ті, що зросли, в співвідношенні 3,48 до 1.
На біржі Nasdaq 1 328 акцій піднялися в ціні, в той час як 3 012 акцій зазнали зниження, що свідчить про перевагу падаючих акцій в співвідношенні 2,27 до 1. Індекс S&P 500 відобразив 55 нових максимумів за останні 52 тижні та 16 нових мінімумів, тоді як Nasdaq Composite зафіксував 193 нових пікових значення і 129 нових низьких показників.
На американських фондових ринках обсяг торгівлі склав 15,29 мільярда акцій, що перевищує середній показник у 13,17 мільярда за попередні 20 сесій.