Аналітичне інтернет-видання

"Інформаційна безпека є основою нашої здатності витримувати виклики, - зазначив Микола Княжицький."

На круглому столі під назвою "Новий етап війни з Росією: у пошуках гарантій безпеки для України. Внутрішній План стійкості" Микола Княжицький, член наглядової ради Консорціуму оборонної інформації та народний депутат України, підкреслив критичну роль інформаційної безпеки у посиленні оборонних можливостей держави.

Княжицький акцентував увагу на тому, що інформаційна безпека є невід'ємною складовою сучасного конфлікту. Він зауважив, що Росія активно використовує соціальні мережі та кампанії з дезінформації, щоб підірвати довіру до українських установ і внести хаос у суспільство. "Ми стали свідками ситуації в Румунії, де російські боти за допомогою соціальних платформ змогли підвищити рейтинг маловідомого політика з 1% до 6% всього за кілька тижнів, а потім до понад 20% під час виборів. Це призвело до спроби державного перевороту, який вдалося зупинити лише завдяки втручанню Конституційного суду. Подібні технології Росія може застосувати і щодо України", - додав депутат.

"Безпека інформації є основою нашої здатності до опору. Нам необхідно висловлюватися єдиним професійним голосом, боротися з дезінформацією та згуртовувати суспільство навколо спільної мети – досягнення перемоги," - заявив депутат.

Однією з ключових цілей є розробка зрозумілих і відкритих норм для функціонування соціальних платформ.

"Необхідно поліпшити законодавчі норми, щоб знизити ймовірність маніпуляцій у соціальних мережах. Питання прозорості власності, обмеження анонімності та запобігання зловживанню платформами для політичних нападів - це теми, які вже активно розглядаються в нашому комітеті", - зазначив Микола Княжицький, член Комітету Верховної Ради України з гуманітарних та інформаційних питань.

За словами Миколи Княжицького, успішна протидія інформаційним агресіям можлива тільки при умові злагодженої співпраці між державними структурами, аналітичними установами та громадянським суспільством. Особливо важливо, щоб фахівці об'єднували свої зусилля для ефективної боротьби з інформаційними викликами.

"Наші аналітики нічим не відрізняються від західних фахівців. Однак, важливо створити власні центри, які зможуть надавати державним установам конкретні рекомендації. Наприклад, консорціум оборонної інформації виступає платформою, що об'єднує провідних експертів України в боротьбі з дезінформацією та формуванні стратегії інформаційної безпеки", - зазначив він.

Згадаємо, що Консорціум оборонної інформації являє собою коаліцію провідних аналітиків з українських та міжнародних наукових установ:

- Національний інститут стратегічних досліджень України

- Консалтингова та інформаційна компанія Defense Express,

Центр вивчення армії, конверсії та роззброєння

- Нова мережа досліджень геополітики та інші.

Фахівці з безпеки та оборони готують аналітичні довідки для потреб оборони країни. Це можливість для держави отримувати висновки незалежних експертів та консультуватися з провідними аналітиками. Княжицький є членом наглядової ради Консорціуму.

Читайте також