JPMorgan: Шанси на глобальну рецесію після запровадження мит Трампа зросли до 60%

Економісти JPMorgan попередили, що ризик глобальної рецесії зріс з 40% до 60% після оголошення президентом США Дональдом Трампом нових імпортних мит, пише Business Insider.
2 квітня Трамп оголосив про рішення запровадити універсальне 10%-е мито на всі імпортні товари, що надходять до США. Для 60 країн, які мають постійний торговий профіцит зі США, ставка буде вищою. JPMorgan характеризує ці мита як фактичне підвищення податків на американські домогосподарства та бізнес, які стягуватимуться з них під час купівлі імпортних товарів.
Згідно з аналізом JPMorgan, крок, здійснений Трампом, призводить до збільшення середньої митної ставки в США приблизно на 22 відсоткових пункти, що становить 24%. Це, в свою чергу, відповідає приблизно 2,4% від валового внутрішнього продукту США.
Економісти банку називають це найбільшим підвищенням податків з часів Другої світової війни й попереджають, що наслідки можуть бути ще сильнішими через дзеркальні заходи інших країн, погіршення ділових настроїв та порушення ланцюгів постачання.
"Тому ми наголошуємо, що така політика, якщо вона буде збережена, ймовірно, занурить економіку США, а можливо, й світову економіку, у рецесію вже цього року. Оновлений аналіз нашого дерева ймовірнісних сценаріїв підтверджує цю думку, підвищуючи ризик настання рецесії в поточному році до 60%", - йдеться в доповіді JPMorgan.
Незважаючи на песимістичні прогнози, JPMorgan підкреслює, що рецесія "не є гарантованою", оскільки є можливість зміни політики, а економіка США та глобальна економіка "мають стабільну основу".
Звіт JPMorgan відображає думку керівниці Міжнародного валютного фонду Крісталіни Георгієвої, яка також підкреслила, що американські мита становлять "серйозну загрозу для світових економічних прогнозів".
"Необхідно уникати дій, які можуть призвести до подальшого погіршення світової економічної ситуації. Ми закликаємо США та їхніх торгових партнерів до конструктивного діалогу для розв'язання торговельних конфліктів та зменшення рівня невизначеності," - зазначила Георгієва в четвер, 3 квітня.