Кабінет Міністрів України продовжує активну підготовку до офіційної оцінки за розділом 13 "Рибальство та аквакультура" в рамках процесу інтеграції до Європейського Союзу.

Україна активно просувається в підготовці до процедури офіційного скринінгу щодо відповідності українського законодавства нормам права ЄС.
Важливим етапом цієї підготовки стало проведення 23-24 квітня імітаційних сесій за розділом 13 "Рибальство та аквакультура", які передбачають моделювання двосторонньої зустрічі між Україною та Європейською комісією.
На засіданнях українська делегація, до складу якої входили представники Міністерства аграрної політики та Державного агентства рибного господарства, під керівництвом першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, презентувала ряд проектів та виступів. У процесі роботи делегація також отримала численні корисні коментарі та пропозиції.
Одночасно було відзначено істотний розвиток держави в адаптації національних законів до стандартів європейського права, зокрема підкреслено важливість реформ у галузях рибальства та аквакультури, які сприяють їхній інтеграції у європейський правовий контекст.
У процесі симуляційних сесій Україна представила свої успіхи в гармонізації національного законодавства з європейським правом в наступних сферах:
- основні засади Спільної риболовної політики (CFP);
політика ринку стосовно продуктів рибальства та аквакультури.
- інспекція та контроль рибальства;
- вирощування водних організмів та планування морського простору;
- протидія незаконному, непрозорому та нерегульованому риболовству (ННН-риболовству);
- плани вилову та можливості для риболовлі;
- організаційна підтримка в контексті Європейського фонду морського судноплавства, рибальства та аквакультури (EMFAF) та системи державних субсидій.
- збір та обробка інформації та інше.
Держрибагентство висловлює подяку міжнародним експертам з програми Ukraine2EU, проекту IPRSA, Виконавчого агентства з рибальства та аквакультури Болгарії, які надали конструктивні коментарі та поділилися найкращими практиками у відповідних секторах, спираючись на досвід попередніх циклів розширення ЄС.