Аналітичне інтернет-видання

Китай висловив незадоволення коментарями Урсули фон дер Ляєн: що викликало обурення в Пекіні?

Китай розкритикував країни G7 за "втручання у внутрішні справи" країни та обурився заявам очільниці Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн щодо економічної політики КНР.

Цю інформацію наводить Bloomberg, посилаючись на представника китайського Міністерства закордонних справ Го Цзякуня.

Дипломат озвучив офіційний протест у відповідь на заклик прем'єр-міністра Канади Марка Карні, в якому той закликав Китай "уникати ринкових спотворень та шкідливих надлишкових потужностей". Як зазначив Го, подібні висловлювання є "неприпустимими, маніпулятивними та наклепницькими".

Зауважимо, окрім занепокоєння стосовно торговельної та промислової політики, лідери G7 обговорили свою "серйозну стурбованість" діяльністю КНР в Східно-Китайському і Південно-Китайському морях, а також важливість підтримки миру і стабільності в Тайванській протоці.

Він спростував існування "надмірних потужностей і спотворення ринку". За його словами, такі заяви слугують лише "приводом для запровадження торгового протекціонізму" і стримування китайської промисловості.

Го Цзякунь висловив свою критику на адресу Урсули фон дер Ляєн. Під час зустрічі G7 вона звинуватила Китай у використанні своєї домінуючої позиції в окремих секторах не лише як інструменту маніпуляції, а й як засобу для ослаблення конкурентів у важливих сферах.

"Зі сповільненням економіки Китаю, Пекін виводить на світові ринки субсидовані надлишкові виробничі потужності, які не знаходять попиту на внутрішньому ринку", - зазначила фон дер Ляєн.

На це речник Міністерства закордонних справ Китаю зазначив, що "китайська політика промислових субсидій завжди керується принципами прозорості, чесності та взаємної вигоди".

Як було зазначено, після саміту лідерів країн-учасниць Групи семи було опубліковано шість спільних декларацій. Ці документи охоплюють питання боротьби з торгівлею людьми, розвиток штучного інтелекту та квантових технологій, видобуток критично важливих мінералів, протидію лісовим пожежам, а також запобігання іноземному втручанню у внутрішні справи держав.

Наразі спільна заява G7 стосовно України не буде оприлюднена через вимоги США змінити формулювання. Спочатку планувалося, що таке спільне висловлювання відбудеться, проте, за інформацією з джерела в канадському уряді, шість лідерів були готові висловитися більш рішуче, але представники США наполягали на м’якшій редакції.

У той же час The Guardian повідомляє, що Україна відчуває розчарування від результатів саміту G7. Українські дипломати висловили своє глибоке незадоволення тим, що Дональд Трамп не звернув уваги на Київ під час зустрічі. Ще одним негативним моментом стало вето США на спільну декларацію саміту, в якій, на їхню думку, було занадто багато "антиросійських" акцентів.

Читайте також