Мережко: Вибори в Румунії не вплинуть на українсько-румунські відносини.
"Зовнішня політика Бухареста залишається проукраїнською і прозахідною".
Голова комітету Верховної Ради України, що займається зовнішньою політикою та міжпарламентським співробітництвом, Олександр Мережко, висловив думку, що результати парламентських виборів у Румунії не матимуть впливу на відносини між Україною та Румунією. Цю інформацію передає "Інтерфакс-Україна".
"Прикро, що під час виборів частина голосів була віддана за сили, яких важко вважати проукраїнськими. На жаль, такі настрої дійсно мають місце. Це неприємно, проте, на щастя, їм не вдалося досягти значної перемоги, що дозволила б їм впливати на політику Румунії щодо України", - підкреслив Мережко.
Представник влади висловив думку, що зовнішня політика Румунії залишається на підтримку України та орієнтована на західні цінності.
"Румунія входить до складу НАТО, і я впевнений, що вона й надалі буде надавати нам підтримку, зокрема у прагненні до членства в Альянсі. Це означає, що події, які відбулися, не матимуть серйозного впливу на українсько-румунські відносини," - зазначив він.
Нагадаємо, у понеділок Конституційний суд Румунії вирішив визнати перший тур президентських виборів в країні таким, що відбувся, і дозволив провести другий тур 8 грудня, як і було заплановано.
Несподіване тріумфування мало відомого націоналіста Каліна Джорджеску, який є прихильником російського президента Владіміра Путіна, призвело Румунію до однієї з найглибших криз з моменту розпаду комуністичного режиму.
Перемога Джорджеску на виборах 24 листопада спричинила занепокоєння щодо стабільності країни в контексті її участі в ЄС і НАТО. Це викликало масові протести з боку його супротивників, які висловлюють підозри, що за його надзвичайно популярною кампанією в TikTok може ховатися таємна діяльність, ймовірно, пов'язана з Росією.
Судове рішення, що підтверджує законність виборів, сприяє відновленню стабільності у виборчій системі Румунії, де протягом трьох тижнів проходять три етапи голосування: парламентські вибори, перемогу в яких здобула правляча партія, а також два тури президентських виборів.