Міністер економіки, охорони навколишнього середовища та аграрного сектора прагне досягти найвищої синергії у рамках об'єднаного відомства.

Міністр економіки, екології та аграрної політики Олексій Соболев має намір інтегрувати найефективніші практики трьох відомств — Мінекономіки, Мінагрополітики та Мінекології. У своїх планах він також передбачає впровадження сучасних інструментів, таких як цифрові сервіси, спрощення регуляторних процедур, підтримка бізнесу, залучення інвестицій та забезпечення доступу до міжнародного фінансування.
"Плануємо, що це буде нова інституційна платформа для цілісного бачення розвитку країни... Ми шукаємо максимальної синергії в новому великому об'єднаному міністерстві, аби вдало реалізувати все задумане. Також активно аналізуємо, де були труднощі в роботі, бо хочемо розпочати з вирішення справді актуальних питань, насамперед для бізнесу", - написав він у Facebook у четвер.
Соболев підкреслив, що одним із ключових стратегічних напрямків є євроінтеграція, яку він планує активно просувати разом із своїм колишнім колегою Тарасом Качкою. Останній, раніше заступник міністра економіки та торговий представник, отримав підвищення до віцепрем'єра, відповідального за питання європейської та євроатлантичної інтеграції.
"Ця політика стане основою для роботи уряду та міністерства в цілому. В даний час ми оновлюємо національне законодавство, щоб воно відповідало стандартам Європейського Союзу в таких сферах, як економіка, агропромисловий сектор, екологія та управління природними ресурсами. Міністерство буде відповідати за координацію близько 15 з 35 розділів переговорів щодо нашого майбутнього членства в ЄС у всіх шести кластерах," - підкреслив міністр, який до свого підвищення обіймав посаду першого заступника міністра економіки.
Іншим ключовим аспектом, який він висвітлив, є залучення інвестицій, де прагне досягти максимальної синергії в усіх сферах. За словами Соболева, існує безліч перспективних ініціатив у галузях агропромислового комплексу та охорони навколишнього середовища, які ідеально підходять для реалізації в рамках Ukraine Investment Framework.
"Зараз ми націлені залучити якомога більше фінансування в проєкти з надро- та водокористування, меліорації, лісового господарства, управління відходами, агропереробки тощо", - повідомив міністр.
Він також анонсував масштабну дерегуляцію, цифровізацію процедур і зменшення перевірок для бізнесу по всіх трьох секторах, якими нині опікується.
"Скажу чесно: задача, яка стоїть переді мною та командою, об'єктивно складна. І найменше, чого мені б зараз хотілося -- це ходити по граблях. Тому далі -- прохання про допомогу", - написав на завершення Соболев та запросив бізнес та громадський сектор багато працювати разом.
Заступник міністра економіки Андрій Телюпа у Facebook у четвер також наголосив, що в об'єднаному міністерстві замість кількох відомств тепер буде працювати одна команда зі спільною логікою рішень, що має дати більше системності у програмах підтримки та взаємодії на стику галузей.
"Ключовим є те, що на урядовому рівні встановлено ясний пріоритет на підтримку ініціативи "Зроблено в Україні". Це свідчить не лише про стабільність у реалізації програм розвитку виробництв, а також про нові можливості для їх зміцнення та адаптації до викликів, які постають у воєнний час, і до реальних потреб бізнесу," - підкреслив він.
Як стало відомо, кілька профільних асоціацій висловили протест проти ліквідації Міністерства агрополітики. Крім того, голова парламентського комітету з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка є представником опозиційної партії "Європейська солідарність" і раніше обіймала посаду віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції в 2016-2019 роках, різко засудила рішення щодо об'єднання трьох міністерств.
"Ці міністерства мають абсолютно різні інтереси! Їхні позиції завжди будуть суперечливими, вони є природними опонентами в будь-якій країні. Крім того, сільське господарство та екологія – це два найскладніші напрямки, що виходять за межі верховенства права та нашої євроінтеграції. У цих сферах нас очікують надзвичайно складні переговори," – зазначила вона.