"Мирні ініціативи Трампа не впливають на прагнення Росії знищити Україну, - заявив депутат."
Ніхто не знає, як насправді діятиме майбутня адміністрація Трампа, але Україні треба продовжувати боронити державу від російської агресії.
Виникнення слухів щодо так званих "планів миру" нового президента США Дональда Трампа не впливають на прагнення Росії ліквідувати Україну.
Як повідомляє кореспондент УНІАН, цю інформацію озвучили учасники Міжнародного Форуму Центральної та Східної Європи VIA CARPATIA 2024 під час своїх виступів.
Зокрема, Микола Княжицький, голова підкомітету з культурної політики у Комітеті Верховної Ради, що займається гуманітарними та інформаційними питаннями, підкреслив, що навколо США існує безліч міфів.
"Один з них, це те, що США будуть проводити ізоляціоністську політику. Треба подивитися, чи уся ця ізоляціоністська політика буде стосуватися цілого світу, чи лише України. Бо я не вірю у те, що США не будуть займатися тим, що буде відбуватися у Південно-східній Азії - на Тайвані, в Японії, у Південній Кореї, в Австралії, у Новій Зеландії і у цьому регіоні", - сказав Княжицький.
Водночас, парламентарій висловлює впевненість, що той самий ізоляціонізм США, про який ведуть мову, не вплине на ситуацію в Україні.
Він також зазначив, що сенатор Марко Рубіо, який може бути потенційним кандидатом Дональда Трампа на посаду наступного державного секретаря, раніше обіймав спільну роль від США в міжнародній організації, що займається питаннями Китаю і виступає проти обмежень демократичних прав у цій країні. Княжицький представляє Україну в рамках цієї організації.
У цьому контексті виникають нові аспекти, які слід враховувати під час аналізу майбутньої політики США за нової адміністрації. Одним із ключових питань є роль Сполучених Штатів у НАТО, а також те, яку частину відповідальності Європа готова взяти на себе для забезпечення стабільності своїх структур.
"Ми чуємо безліч різноманітних ініціатив і планів, які стосуються України, а також переговорів, що можуть бути ініційовані Дональдом Трампом. Колишні радники Трампа часто зазначають, що пропозиції можуть звучати так: заберіть свої території і давайте знайдемо компроміс: ви не вступите в НАТО, а натомість відмовитеся від частини своїх земель. Для нас, безумовно, найголовніше - зберегти цілісність нашої держави, і ми повинні враховувати реалії, в яких живемо", - зазначив Княжицький.
В той же час, він роз'яснив, яким чином партнери України в Центральній та Східній Європі повинні реагувати на подібні висловлювання.
"Кожен з них усвідомлює, що порушення основних демократичних цінностей стосовно України сьогодні неминуче призведе до аналогічної зради у їхньому випадку завтра. Тому надіятися на їхню підтримку і отримувати її для нас є надзвичайно важливим," - зазначив він.
На його думку, лідерство відіграватиме ключову роль у всіх подіях, що відбуватимуться нині.
Він вдячний прем'єр-міністру Польщу Дональду Туску за намір говорити про підтримку України з лідерами Великої Британії і Франції. На його переконання, Польща демонструє справжнє і велике лідерство у цій дуже непростій ситуації.
Одночасно, на думку депутата, Сполучені Штати продовжать бути демократичною країною, а їхнє світове лідерство буде збережене, адже для Америки втрата цього статусу є неприпустимою.
"Мене дуже часто зараз журналісти запитують як Україна ставиться до того, що називають мирними ініціативами, хоча ми їх не знаємо, це все лише чутки. Як Україна поставиться до такої позиції чи до іншої? У мене завжди є відповідь на це: а яка позиція Путіна щодо всіх цих пропозицій? Мені здається, що Путін як хотів, так і прагне далі знищити Україну як державу, відновити радянський союз і відновити свій вплив на ті держави .які колись входили до Варшавського договору. І ці бажання Путіна є незмінними", - додав Княжицький.
Він зазначає, що існує можливість обговорення ролі США та їх потенційного впливу на нафтові ціни, а також про ймовірне ослаблення Російської Федерації внаслідок цього впливу, що, в свою чергу, може стимулювати росіян до ведення переговорів.
"Проте ми не маємо чіткого уявлення про те, як це буде насправді. Тому нам залишається лише продовжувати захищати нашу країну," - підкреслив Княжицький.
ійськовий експерт, колишній співробітник СБУ, Іван Ступак вважає, що інформаційні вкиди про різні так звані "мирні плани" завершення війни робляться для перевірки реакції.
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк вважає, що на різні "мирні плани" щодо війни Росії проти України, інформація про які зараз поширюється в медіапросторі з посиланням на поінформовані джерела, краще "дивитись іронічно чи саркастично". Особливо, коли подібні плани, дуже чітко синхронізовані з російськими намірами, називаються "мирними угодами", "мирними планами" чи "мирними ініціативами".