Міжнародний валютний фонд підтримує процентну та валютну політику Національного банку, заявив Пишний.
Процентна та валютна політика НБУ отримала позитивну оцінку від фахівців Міжнародного валютного фонду.
Цю інформацію оприлюднив голова Національного банку України Андрій Пишний на своїй сторінці у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ.
За інформацією Пишного, у звіті про результати останньої місії Фонду було зазначено, що програма виконується на високому рівні, зокрема, своєчасне виконання структурних орієнтирів, за які відповідає Національний банк.
"Зокрема, НБУ реалізував структурний маяк, що передбачає оцінку ключових фінансових і операційних ризиків для забезпечення фінансової стабільності в умовах різних негативних сценаріїв розвитку подій, а також оновлення відповідного плану дій", - підкреслив Пишний.
Місія також підтвердила досягнення в реалізації структурних показників, які були визначені для НБУ, термін дії яких наближається до завершення.
"Це орієнтири для впровадження методики оцінювання наглядових ризиків, що допоможуть визначити пріоритети у наглядовій діяльності. Окрім того, йдеться про спільну ініціативу з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб та Міністерством фінансів України щодо розробки рамкової програми фінансового оздоровлення банків," - зазначив голова НБУ.
Він акцентував увагу на тому, що делегації Національного банку України та Міжнародного валютного фонду узгодили плани щодо подальших політичних кроків і реформ, спрямованих на підтримання макроекономічної стабільності в умовах військових дій.
"Маємо продовжувати зусилля з активізації внутрішніх джерел, реалізуючи Національну стратегію доходів. Це одне із важливих завдань для країни", - зазначив Пишний.
За його словами, експерти Фонду позитивно оцінили процентну та валютну політику НБУ, зазначивши, що враховуючи ризики підвищення інфляції, рішення Національного банку призупинити цикл зниження облікової ставки є виправданим.
"У разі подальшої реалізації інфляційних ризиків та можливих загроз досягненню збалансованих очікувань, ми будемо готові підвищити їх," - запевнив Пишний.
Голова Національного банку підкреслив, що курс національної валюти повинен продовжувати виконувати функцію амортизатора при виникненні шокових ситуацій та адаптуватися до основних змін на ринку. Також важливо, щоб міжнародні резерви залишалися на належному рівні з урахуванням можливих ризиків.
Він також підкреслив, що регулятор дотримуватиметься обдуманого та поступового підходу до зняття валютних обмежень, що відповідає Стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості валютного курсу та повернення до таргетування інфляції.
"Валюта стане більш вільною, що відповідатиме загальним принципам монетарної політики," - зазначив Пишний.
Одночасно він висловив вдячність колективу МВФ та Національного банку за їхню спільну діяльність у пошуку необхідних рішень під час тривалої агресії проти нашої держави.
Як стало відомо, Україна та Міжнародний валютний фонд досягли угоди на експертному рівні щодо шостого перегляду програми в рамках Механізму розширеного фінансування EFF, що дозволить залучити додаткові 1,1 мільярда доларів до державного бюджету.