Аналітичне інтернет-видання

На сьогоднішній день США залишаються єдиним джерелом ядерної безпеки для Європи, - зазначив Пісторіус.

Європі слід зосередитися не стільки на провокаційних висловлюваннях президента США Дональда Трампа, скільки на його реальних діях. Незважаючи на публічні загрози, Вашингтон поки що не реалізує жодних суттєвих планів щодо виведення американських військових з європейських країн, а також не виявляє намірів відмовитися від ядерного захисту держав континенту.

Цю інформацію озвучив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус в інтерв'ю виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung. Він також наголосив, що в найближчій перспективі для Європи немає жодної альтернативи американському "ядерному щиту".

Спілкуючись з Пісторіусом, інтерв'юер зазначив, що Трамп щодня робить вкрай суперечливі заяви і поцікавився, наскільки серйозні наслідки може мати для Німеччини подібна ненадійність колись надійного союзника - США. Міністр оборони країни зауважив, що воліє зважати не на слова, а на дії.

"Було б доцільніше не аналізувати кожну заяву адміністрації президента США, а звернути увагу на її реальні дії. На сьогодні немає жодних свідчень про суттєве виведення військових з Європи або відмову від ядерного стримування, хоча подібні загрози раніше звучали з вуст Трампа. Так, стиль комунікації адміністрації Трампа відрізняється від попередніх урядів США, і дійсно, у трансатлантичних відносинах виникла нова невизначеність. Проте це лише підкреслює необхідність для нас, європейців, більше покладатися на власні сили," - зазначив Пісторіус.

Він підкреслив, що зміна основного акценту Сполучених Штатів, яка відбулася в бік інших регіонів, могла стати несподіванкою лише для тих, хто не стежив за політичними подіями останніх років. Проте, як вважає Пісторіус, це не зменшує відповідальності європейських політиків, які не вжили заходів для адекватної підготовки до таких змін.

"Зрештою, одне було зрозуміло вже багато років: у середньостроковій перспективі американці будуть більше залучені до Індо-Тихоокеанського регіону - що також відповідає нашим інтересам щодо свободи торговельних шляхів - і відповідно менше до Європи. З цієї причини, а також тому, що ми зробили надто мало за останні десятиліття, логічно, що європейцям слід приділяти більше уваги власній безпеці в майбутньому, щоб рівень звичайного стримування міг залишатися незмінним або навіть зростати", - підкреслив глава німецького оборонного відомства.

Тоді журналіст зауважив, що політика чинної адміністрації Білого дому викликає також сумніви у лояльності США до НАТО, на тлі чого президент Франції Еммануель Макрон навіть розпочав обговорення потенційного розміщення на території європейських країн французької ядерної зброї - на випадок, якщо Вашингтон вирішить позбавити ЄС свого ядерного захисту.

Пісторіус зазначив, що переговори продовжуються, але найближчим часом він не бачить можливості знайти альтернативу американській "ядерній парасольці" для Європейського Союзу.

"Ми дуже зацікавлені в поглибленому діалозі з нашими близькими партнерами з ядерних питань і ведемо його конфіденційно. Я вважаю, що публічні обговорення цього питання є неправильними. Однак, перш за все, американську ядерну парасольку для Європи неможливо замінити в найближчому майбутньому, і ми не повинні створювати враження протилежного", - підкреслив міністр оборони Німеччини.

Нагадаємо, раніше цього місяця Макрон розповів, якою бачить французьку "ядерну парасольку" над країнами Європи.

Він переконаний, що теоретично Франція могла б розмістити свої ядерні літаки на території інших європейських країн, подібно до способу, яким Сполучені Штати забезпечують свою "ядерну парасольку". На сьогодні американське ядерне озброєння знаходиться в Бельгії, Німеччині, Італії та Туреччині.

Макрон висловив готовність розпочати серйозні переговори, але наголосив, що "Франція не буде покривати витрати на безпеку інших країн".

Читайте також