Нова політика США: Орбан є "видатною особистістю та сильним лідером Європи", тому корупційні питання в Угорщині можна залишити без уваги.

Оновлення підходів Держдепартаменту США знижує ефективність правозахисників у країнах, де спостерігаються серйозні порушення прав людини.
Згідно з інформацією, наданою американським громадським мовником NPR, у звіті Державного департаменту США щодо міжнародних прав людини в Угорщині було видалено розділ, присвячений "Корупції в уряді".
Сталося це на тлі того, що адміністрація Трампа суттєво скорочує обсяг такі щорічні звіти Держдепу, вилучаючи з них цілі розділи.
NPR повідомляє, що відредагована версія звіту про Угорщину була розповсюджена як приклад впровадження нових директив щодо підготовки звітів про права людини. Медіа звертає увагу на те, що раніше прем'єр-міністра Віктора Орбана критикували за авторитарні тенденції, а в попередніх звітах підкреслювалося обмеження громадянських свобод в країні. Проте президент США Дональд Трамп описав Орбана як "чудову людину та видатного лідера в Європі".
NPR наводить слова Андраша Ледерера, представника Угорського Гельсінського комітету, який є найбільшою та найдавнішою правозахисною організацією в Угорщині. Він висловив занепокоєння, що нова політика Державного департаменту США ослаблює позиції правозахисників у країнах з ненадійною історією у цій сфері: "Ви зменшуєте тиск, і це безсумнівно надсилає сигнал порушникам, що ці питання більше не мають значення для [США]".
Раніше повідомлялося, що Угорщина потрапила до переліку з 20 країн, щодо яких щорічні звіти Державного департаменту США про міжнародні права людини мають бути позначені для спеціального перегляду і редагування. У цьому ж переліку перебуває і Україна.