Аналітичне інтернет-видання

Нові системи Patriot вже на шляху до України: що варто знати про їхні поставки.

Перші поставки ракетних систем Patriot в Україну, які були обіцяні в рамках угоди з НАТО, вже почалися. Це підтвердив президент США Дональд Трамп під час свого візиту на авіабазу "Ендрюс" напередодні. Він підкреслив, що Сполучені Штати не понесуть жодних фінансових витрат, оскільки їх, за його словами, покриють НАТО та Європейський Союз. Деталі читайте у нашому матеріалі.

Усе відбувається в режимі реального часу.

Як ви вважаєте, коли наші партнери почнуть закуповувати перші ракети Patriot та інші типи озброєння?

Дональд Трамп, глава Соединенных Штатов Америки:

Вони вже були відправлені. Поставка здійснюється з Німеччини, а згодом Німеччина придбає нові товари замість тих, що були відправлені. У будь-якому випадку, Сполучені Штати отримують повну компенсацію за це.

Американський президент підтвердив це у вівторок під час свого візиту на військову базу "Ендрюс" у штаті Меріленд. Він виявив підтримку плану озброєння України, оскільки це відповідає сподіванням американських виборців, які бажають, щоб фінансове навантаження лягло на плечі інших країн.

Дональд Трамп, глава Соединенных Штатов Америки:

НАТО відшкодує нам все. У певних випадках фінансування надійде безпосередньо від країн Європейського Союзу. Проте ми завжди повертаємо свої кошти в повному обсязі. Таким чином, нам більше не потрібно робити жодних вкладень. Ми отримаємо назад усі свої гроші без винятків.

Напередодні на зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте було оголошено про суттєві зміни в політиці Білого дому.

Дональд Трамп, глава Соединенных Штатов Америки:

Це військове оснащення на кілька мільярдів доларів, яке буде придбане у США, піде до НАТО і згодом буде розподілене далі. Воно буде оперативно доставлено для застосування на фронті.

Марк Рютте, секретар генеральний НАТО:

Вчорашній день став знаковим. Насамперед, США почнуть активно постачати Україні озброєння, включаючи не лише системи протиповітряної оборони, а й ракети та боєприпаси, вартість яких покривають європейські країни.

За інформацією генерального секретаря НАТО, до нової схеми вже приєдналися Данія, Швеція, Нідерланди, Фінляндія, Норвегія, Велика Британія та Канада серед країн Альянсу в Європі та Північній Америці. Німеччина виступила з ініціативою щодо цього нового підходу до озброєння України.

Борис Пісторіус, міністр оборони Німеччини:

Кілька тижнів тому я мав бесіду з Пітом Хегсетом на цю тему. Під час нашої розмови я запропонував Німеччині придбати дві системи Patriot у США та направити їх безпосередньо в Україну. Враховуючи нашу ситуацію з Patriot, їх обслуговуванням та розподілом, ми не можемо надати нову систему, але всі ми розуміємо, що Україні необхідно більше таких комплексів, що й робить купівлю двох систем Patriot обґрунтованою.

І не лише ініціатор, а й ключовий партнер у зміцненні оборонних можливостей України. Саме така стратегія, на думку німецького уряду, здатна змусити росію розпочати переговори.

Фрідріх Мерц, канцлер Німеччини:

Нещодавно я мав кілька розмов з президентом Трампом на цю тему. Я підкреслив, що Німеччина матиме ключове значення в цьому процесі. Це важливо для наших власних інтересів і сприятиме захисту України від агресії з боку росії.

У той же час, глава німецького Міністерства закордонних справ звернувся до партнерів із закликом не затягувати з наданням підтримки Україні, оскільки російські удари стають все інтенсивнішими.

Гюнтер Кріхбаум, глава Міністерства закордонних справ Німеччини.

Це справді критично для того, щоб Україна могла підтримувати свою життєздатність та захищати свою територію. Саме тому це є важливим кроком у правильному руслі... Головне, щоб Україні швидко надали необхідну зброю; затягувати не можна... За наявності належного бажання все може відбуватися оперативно, і це має відбуватися без зволікань, адже запаси країни вже починають вичерпуватися.

Згідно з інформацією агентства "Ройтерз", вже в наступну середу НАТО організує зустріч країн, які володіють зенітними комплексами Patriot, для надання допомоги Україні.

Читайте також