Обама і Гарріс відкрито висловили свої зауваження щодо політики Трампа. Це сталося вперше після приведення до присяги 47-го президента Сполучених Штатів.

Екс-президент США Барак Обама та колишня віцепрезидентка Камала Гарріс висловили свої думки щодо ситуації в країні під час другого терміну президентства Дональда Трампа, повідомляє CNN. Вони обидва засудили останні кроки адміністрації нового президента.
Обама, який був президентом перед першим терміном Трампа, різко розкритикував зусилля 47-го очільника країни, спрямовані на переформатування федерального уряду, придушення імміграції та інакомислення, а також залякування засобів масової інформації та правового істеблішменту.
"Отже, я вперше за деякий час виступаю публічно. Я трохи спостерігав за цим. Уявіть собі, якби я зробив щось з цього... Неможливо уявити, що ті ж самі партії, які зараз мовчать, терпіли б таку поведінку від мене або цілої низки моїх попередників", - заявив Обама.
На думку колишнього президента, він сумнівається, що нещодавня заява Трампа щодо тарифів "принесе користь Сполученим Штатам". Проте його більшою мірою непокоїть так зване порушення прав у Білому домі.
"Мене більше турбує федеральний уряд, який погрожує університетам, якщо вони не відмовляться від студентів, які користуються своїм правом на свободу слова. Ідея, що Білий дім може сказати юридичним фірмам: "Якщо ви представляєте партії, які нам не подобаються, ми припинимо весь наш бізнес або позбавимо вас можливості ефективно представляти людей". Така поведінка суперечить базовому договору, який ми маємо як американці", - сказав Обама в натовпі студентів коледжу.
Обама раніше висловлював занепокоєння щодо ризиків, які можуть виникнути для країни у випадку повторного обрання Трампа, активно підтримуючи Гарріса в останні етапи президентських виборів 2024 року.
Гарріс у своїх окремих висловлюваннях підкреслила, що дії Трампа після його повернення на посаді виявилися в значній мірі очікуваними.
"Існувало безліч моментів, які ми передбачали. Я не маю наміру говорити: 'Я ж вас попереджала', - зазначила Гарріс у відеозапису свого виступу на саміті Leading Women Defined."
За словами колишньої віцепрезидентки, вона визнає, що повернення Трампа в Овальний кабінет викликало "велике почуття страху".
"Ми спостерігаємо, як установи залишаються безмовними. Ми бачимо, як деякі з них піддаються явно неконституційним загрозам. Це те, що ми фіксуємо щодня протягом останніх кількох місяців у нашій державі, і це, безумовно, викликає глибоке відчуття тривоги," - зазначила Гарріс.
Ця заява Гарріс, яку вперше показав телеканал MSNBC, є її найвідвертішим висловлюванням з початку другого терміну президентства Трампа. Вона підкреслила, що страх може бути "заразним", так само як і відвага.
"Страх здатний на дивовижну передачу. Коли одна людина відчуває тривогу, це почуття може легко передатися тим, хто її оточує. Безумовно, ми всі були свідками цього явища. Але я хочу додати, що, дорогі мої друзі, хоробрість також має свою силу поширення," - зазначила Гарріс під час зустрічі з жінками-лідерками з африканським походженням.
Раніше Дональд Трамп наголосив, що його економічні принципи залишаться незмінними, навіть незважаючи на те, що його великі тарифи продовжують негативно впливати на світову економіку. Зокрема, у своєму акаунті в соціальних мережах він зазначив: "Для багатьох інвесторів, які приїжджають до США та вкладають значні кошти, моя політика залишається стабільною. Це чудовий момент для того, щоб досягти фінансового успіху, як ніколи раніше".
У своїй статті "Трампономіка 2.0. Цього разу під загрозою весь світ" Юлія Самаєва досліджує можливі наслідки тарифних заходів адміністрації Трампа. Вона прогнозує, чи дійсно світ очікує на глобальну рецесію, хто першочергово постраждає від цих змін, а також хто може отримати вигоду від нової економічної стратегії Сполучених Штатів.