Ставився позитивно до анексії Криму й виступав за діалог між Росією та Україною: якою є могила Михайла Горбачова.
Славетний політичний діяч пішов з життя більше двох років тому.
Михайло Горбачов залишив свій слід в історії як перший і єдиний президент Радянського Союзу. Він ухвалив рішення про виведення радянських військ з Афганістану, прагнув зменшити напруженість у відносинах із Заходом та ініціював процес перебудови в СРСР. Цей видатний політик пішов з життя у 2022 році у віці 92 років.
"Телеграф" згадає про життєвий шлях даного політика та представить, як виглядає його поховання.
Михайло Горбачов з'явився на світ у 1931 році в селі Привольне, яке розташоване в Ставропольському краї. Троє дітей його діда Андрія загинули під час голоду в 1932-1933 роках, а сам Андрій відмовився вступати до колгоспу, за що був відправлений у заслання до Сибіру. Мати Горбачова походила з України, і в дитинстві майбутній політичний діяч спілкувався українською мовою.
Горбачов навчався на юриста у Московському університеті. У 1952 році вступив до Комуністичної партії. Згодом став працювати заступником заввідділу агітації і пропаганди Ставропольського крайкому та секретарем міськкому комсомолу. Тривалий час будував кар'єру у Комуністичній партії на різних позиціях і у 1980 році став членом Політбюро.
У 1985 році Михайла Горбачова призначили Генеральним секретарем ЦК КПРС. Під час одного з міжнародних візитів він зустрівся з прем'єр-міністеркою Великої Британії Маргарет Тетчер. Вона, висловлюючи свою думку про нього, зазначила: "З цією особою можна вести переговори".
Згодом Горбачов народним депутатом Верховної Ради СРСР від КПРС, а пізніше і її головою. У 1990 році політика обрали Президентом Радянського Союзу. Горбачов був дотичний до реформ, завдяки яким згодом з'явилась ринкова економіка, намагався зруйнувати монопольну владу комуністів, підтримував антиалкогольну кампанію в СРСР.
Президент СРСР взяв курс на перебудову держави та гласність -- зняття цензури з медіа. Також він наказав повернути радянських військових з Афганістану та жертв сталінських репресій. Намагався покращити відносини з США, європейськими державами.
Однак Горбачов придушував національні протести, за його правління з'явилась гіперінфляція, зменшення народжуваності, зростання зовнішнього боргу. Також політик приховував від населення страшні наслідки Чорнобильської катастрофи 1986 року та вводив радянські війська у Баку. А у 1991 році втратив посаду президента через розпад СРСР.
Після цього Горбачов прагнув розвивати свою політичну діяльність у Російській Федерації, однак значних досягнень не здобув. У 2014 році він висловився на підтримку анексії Криму Росією, стверджуючи, що підтримує бажання місцевих мешканців приєднатися до країни-агресора.
Неоднозначно висловлювався Горбачов й щодо збройної агресії Росії на Донбасі. Він не визнавав, що країна-окупантка розпочала вторгнення на Схід України, натомість казав, що треба "припинити вбивати один одного", бо "це ж один народ". Він передбачав "побоїще в Європі" на Донбасі.
Після початку масштабного вторгнення Росії в Україну Фонд Михайла Горбачова закликав країни до діалогу. При цьому війну, ініційовану агресором, організація охрестила "військовою операцією".
У контексті військової операції Росії в Україні, яка стартувала 24 лютого, ми висловлюємо невідкладну потребу в терміновому завершенні бойових дій та негайному старті мирних переговорів. Немає нічого більш цінного у світі, аніж життя людей, -- зазначили у фонді.
Експрезидент Радянського Союзу помер від складної хвороби у Москві у серпні 2022 року. За вказівкою кремлівського диктатора Володимира Путіна, для політика не організовували церемонію державного похорону. Також очільник Кремля не відвідував офіційне прощання з Горбачовим нібито через зайнятість. Натомість він приходив до покійного політика у Центральну клінічну лікарню, де поклав квіти біля його труни та пішов.
Прощальна церемонія Горбачова відбулася в Колонному залі Дому союзів. Провести колишнього керівника СРСР в останню путь зібралися різноманітні політичні діячі, громадські активісти та артисти. Серед них були прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, відома співачка Алла Пугачова, угорський прем'єр Віктор Орбан, телеведучий Володимир Познер, а також численні місцеві мешканці.
Горбачова поховали на території Новодівичого кладовища в Москві, поряд з його дружиною Раїсою, яка пішла з життя у 1999 році. На могилі подружжя розташована бронзова скульптура дівчини, що плаче, яку встановили одразу після смерті Раїси. Після кончини самого Горбачова була додана надгробна плита, на якій викарбувані їхні імена разом з датами народження та смерті.
На надгробку Горбачова можна зустріти його чорно-біле зображення, де він уважно дивиться в об'єктив, з руками, складеними разом. Могилу колишнього президента Радянського Союзу часто прикрашають квітами.
Раніше "Телеграф" повідомляв про те, якою є могила відомого російського актора Юрія Нікуліна, який знайшов вічний спочинок у Москві.