Після припинення фінансування з боку USAID в одній з африканських держав розпочалася жахлива гуманітарна криза, що призвела до голоду (фото)

Цей період вважається найпохмурішим у історії держави.
Після значного зменшення обсягу гуманітарної допомоги від Сполучених Штатів у Судані виникла нова хвиля голоду, яка вже призвела до масової загибелі дітей. У знищеній війною столиці країни, Хартумі, в одному з районів було зафіксовано смерть як мінімум 12 малюків. Це трапилося після закриття сотень польових кухонь, що отримували фінансування від американських благодійників.
Про це повідомляє The New York Times, журналісти якої відвідали кілька благодійних кухонь у столиці Судану. За їхніми словами, ситуація в країні є однією з найгірших гуманітарних криз у світі за останні десятиліття. В організації Emergency Response Rooms зазначають, що понад половина населення Судану перебуває в умовах гострого голоду, а багато хто змушений харчуватись травою та листям. Американська допомога, яка раніше забезпечувала їжею 4,4 мільйона суданців, різко скоротилася після рішення адміністрації Дональда Трампа припинити фінансування USAID.
Згідно з інформацією, опублікованою в NYT, у Хартумі, після січневого розпорядження про призупинення гуманітарної допомоги, більше 300 кухонь були змушені закрити свої двері. Місцеві волонтери повідомляють про серйозні труднощі в продовженні своєї діяльності: деякі з них стали жертвами насильства, а інші опинилися в полоні у бойовиків. Гуманітарні організації попереджають про катастрофічну ситуацію в системі надання допомоги: хоча частина фінансування з США була відновлена, все ще існує безліч невирішених потреб.
"Це похмура епоха для Судану", -- підкреслив Ян Егеланд, голова Норвезької ради у справах біженців, охарактеризувавши вчинки Вашингтона як "моральну невдачу". За даними гуманітарних організацій, для запобігання катастрофі потрібно щонайменше 12 мільйонів доларів щомісяця, однак наразі надходить лише невелика частина цієї суми.
Паралельно, на тлі відступу парамілітарних угруповань зі столиці, відкриваються раніше заблоковані райони. Саме там виявляють наймасовіші випадки виснаження та смерті від голоду. В East Nile районі, де нещодавно поновили контроль урядові сили, медики повідомляють про десятки випадків дитячої смертності. Дітей із виснаженням у буквальному сенсі приносять на руках -- і багатьох уже не вдається врятувати.
Серед причин гуманітарної катастрофи називають не лише відсутність міжнародної допомоги, а й системні атаки на цивільне населення з боку усіх сторін конфлікту. В ООН наголошують, що обидві сторони -- як урядові сили, так і бойовики Rapid Support Forces -- застосовують голод як зброю війни. У багатьох районах країни гуманітарним місіям просто немає доступу через постійні обстріли й блокування територій.
Під час відрядження журналісти NYT зафіксували сцени справжнього пекла: вулиці з виснаженими дітьми, зруйновані лікарні, мами, які не можуть нагодувати немовлят через власне виснаження. За словами працівників польових кухонь, навіть коли постачання частково відновлюється, його вистачає лише на одну страву на день для людей, що стоять у довжелезних чергах.
На цьому тлі адміністрація Трампа заявляє, що гуманітарна допомога не припинена повністю, і фінансування ще триває -- але лише в обмеженому обсязі. При цьому у Державному департаменті США визнають, що політика допомоги нині переглядається, аби відповідати "національним інтересам".
Проте для Судану ці запізнілі заходи вже спричинили жахливі наслідки. В країні триває конфлікт, майже 25 мільйонів людей страждають від голоду, і для багатьох з них американські кухні стали єдиним порятунком. Сьогодні навіть якщо гуманітарна допомога відновиться, вона може надійти занадто пізно.
Нагадаємо, що раніше "Телеграф" повідомляв про те, що Судан і Росія провели кілька раундів переговорів щодо можливості створення російської військово-морської бази на території Судану.