Стратегія внутрішньої стабільності, виборчий процес та мобілізація: ключові виступи Зеленського у Верховній Раді.
Зокрема, План стійкості містить десять основних пунктів. Його повна версія з усіма супутніми матеріалами буде презентована у грудні.
Президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді 19 листопада, де представив План внутрішньої стійкості. Глава держави також зробив важливі заяви про закінчення війни, вибори, мобілізацію та про багато іншого.
Основні тези виступу Зеленського в парламенті можна знайти на ТСН.ua.
Президент розповів, що План внутрішньої стійкості складається з 10 пунктів: єдність, фронт, зброя, гроші, енергетика, безпека, громади, людський капітал, культурний суверенітет, політика героїв.
"Повністю План внутрішньої стійкості для нашої держави буде представлений з усіма додатками в грудні цього року. Головне - справжня стійкість для України", - зазначив Зеленський.
Глава держави підкреслив, що Україна "не йде на компроміси з суверенітетом, безпекою або майбутнім" і не відмовиться від своїх прав на всю територію.
"Ми точно не дозволимо нікому використати нашу державу в чиїхось передвиборчих баталіях в Європі. За рахунок України виграти не вийде. Разом з Україною виграти можна. І тільки так", - висловився глава держави..
Доні зазначив, що Київ "залишиться вірним раціональному підходу у забезпеченні прав нашої країни".
Зеленський також висловився з приводу 1000 днів повномасштабного конфлікту, які відзначатимуться 19 листопада:
"1000 днів минуло з того часу, як українці дали Путіну гідну відсіч. Ми повинні завершити цю війну справедливим чином, так, щоб навіть уявлення про його повернення в Україну стало неможливим. Забезпечити це – наша відповідальність."
Президент розповів про плани держави щодо виробництва озброєнь. Так, 2024 року було виготовлено понад 2,5 млн мінометних пострілів і снарядів до артилерії.
"Ми також активно розвиваємо всі аспекти, пов'язані з виробництвом наших безпілотників. У наступному році Україна планує виготовити не менше 30 тисяч дальнобійних дронів", - повідомив президент.
Він також зазначив, що визначено мету виготовити не менше 3000 крилатих ракет та дронів-ракет. Паралельно ведуться роботи над пошуком ефективних способів для знищення "Шахедів" із застосуванням FPV-дронів.
Щодо програми ракет в Україні, Зеленський зазначив, що розроблено "довгі" ракети "Нептун" та повідомив про перші успішні удари.
"Нам потрібно випереджати Росію у технологіях. І саме це є головною ідеологією пункту "Зброя" в Плані стійкості. Заради цього в Україні впроваджується формат Технологічної ставки. В цьому форматі на регулярній основі будемо збирати найкращих фахівців а найкорисніші технологічні ідеї", - розповів президент.
Зеленський повідомив, що запрацювала система електронного переведення в армії. В перші дні її роботи в застосунку "Армія+" було погоджено вже більш ніж 500 переведень. Президент анонсував, що також готується кадрове просування в армії без прив'язки звань до посад.
Президент підкреслив необхідність створення посади військового омбудсмена, який "зможе здобути довіру всієї громади". Вибори та призначення цієї особи повинні здійснюватися військовим керівництвом.
"Всередині Сил оборони повинні бути конфіденційні можливості вирішити усі проблеми, що виникають через порушення прав", - розповів президент.
Зеленський також запевнив, що Україна зможе гарантувати на цей і наступні роки повне фінансове забезпечення Сили оборони і безпеки:
У нинішній час війни, з огляду на об'єктивні обставини, ми не можемо повністю покривати свої фінансові потреби. Проте, ми змогли забезпечити фінансування на цей рік та наступний у повному обсязі. Фінансування не створює ризиків для Сил оборони та безпеки України.
Згідно з висловлюваннями Зеленського, в Україні в даний час не планується зниження віку для мобілізації. Проте, для молодих людей, які ще не досягли мобілізаційного віку, будуть запропоновані контракти з привабливими умовами.
"Ці контракти матимуть відчутну мотиваційну складову. Наша держава не готує зниження мобілізаційного віку. На основі нових контрактних підходів ми маємо поступово переходити до формування армії більшою мірою за рахунок контрактів, а не тільки мобілізацією", - заявив президент.
Зеленський повідомив, що в Україні вибори не відбудуться до завершення війни, оскільки "закон забороняє проведення виборів в умовах військового стану". Президент підкреслив, що спочатку необхідно досягти "справедливого миру", а вже потім можна буде говорити про "справедливі вибори". Він також зазначив, що "жодна країна у світі не вимагала і не вимагає проведення виборів".
Зеленський оголосив про намір заснувати Міністерство з питань інтеграції українців. Очікується, що до завершення року буде призначено міністра, який керуватиме цим відомством.
"Воно буде займатися справами глобальної, багатомільйонної української спільноти. Не поміж інших справ, а цілеспрямовано. І до кінця року представимо для затвердження кандидатуру міністра", - анонсував президент.
Зеленський підтвердив, що в Україні достатньо фінансових ресурсів для забезпечення виплат пенсій та всіх соціальних допомог.
"Ми маємо на це гроші. Ми маємо пакет зимової підтримки для людей. У березні 2025 року, як і щороку, відбудеться індексація пенсій на рівні інфляції".
Президент анонсував, що 2025 року для всіх українських школярів мають запровадити безкоштовне харчування. Таке доручення отримав уряд.
"Цього року ми запровадили для всіх українських діточок з 1 по 4 клас школи безкоштовне харчування. Я доручив уряду забезпечити в наступному році безкоштовне харчування для всіх українських школярів", - заявив глава держави.
Зеленський повідомив, що РФ влаштувала понад 220 цілеспрямованих атак проти об'єктів генерації електроенергії. Ворог також окупував близько 18 гігават енергетичної потужності України.
"Що стосується безпеки, було здійснено величезний обсяг роботи. Проте ми не будемо розкривати подробиці," - зазначив президент.
Він зазначив необхідність пристосування до енергетичних загроз і оголосив, що до завершення року будуть готові паспорти "енергетичної надійності" для українських областей.
"Це перший випадок в Україні, коли для всіх регіонів буде створено базу, що дозволить кожному з них подолати всі виклики у сфері енергетики. У наступному році ми плануємо впровадження паспортів, зосереджуючи увагу на генерації," - зазначив президент.