Аналітичне інтернет-видання

Надійшло більше 1500 заяв: у Генеральному штабі та Міністерстві оборони розкрили деталі функціонування електронної системи переведення для військовослужбовців.

Більше 1500 електронних заявок на переведення було подано військовослужбовцями через застосунок "Армія+" всього за кілька днів. Цю інформацію озвучив начальник Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич під час брифінгу в Києві.

Електронна система для переведення між різними підрозділами Збройних Сил України почала діяти з 15 листопада.

"На сьогоднішній день було подано більше 1500 заявок, з яких 60% вже розглянуто. Приблизно половина з них отримала позитивний результат щодо переведення", - зазначив Баргилевич.

Заступниця міністра оборони, відповідальна за цифровий розвиток, трансформацію та цифровізацію, Катерина Черногоренко підкреслила, що "експеримент виявився надзвичайно вдалим", і його планується подальше вдосконалення.

Згідно з її словами, на сьогоднішній день заповнення такого рапорту у військових займає близько 10 хвилин. Військовим не потрібно отримувати затвердження від командира бригади; "кадровий центр самостійно звернеться до комбрига в тих випадках, коли це буде необхідно, щоб дізнатися, чи дозволяє він відпустити цього військовослужбовця", зазначає заступниця міністра.

"На даний момент ми спостерігаємо, що позитивний статус гарантовано надається протягом 72 годин. Важливо усвідомити, що вперше ми надаємо військовослужбовцям можливість швидко отримати зважену відповідь безпосередньо від Генерального штабу. Ми усуваємо всіх посередників, пропонуємо цифровий інструмент і, в результаті, досягаємо позитивного результату," - зазначила заступниця міністра оборони.

Нова система отримала схвалення від міністра Рустема Умєрова. Він зазначив, що політика подачі запиту на зміну місця служби "сприяє зменшенню бюрократичних перешкод і пришвидшує процес переведення".

Однак для того, щоб підрозділ не втратив свою бойову спроможність внаслідок переведення, були розроблені відповідні запобіжні заходи, зазначає керівник Генерального штабу Збройних сил України.

"Існують спеціальні запобіжні заходи, які встановлені для забезпечення боєздатності підрозділу та запобігання його переходу в стан, що унеможливлює виконання бойових чи спеціальних завдань. Всі зауваження та питання викладені у відповідному нормативному акті. Це все враховано", - підкреслив генерал-лейтенант Анатолій Баргилевич.

Для забезпечення стабільності складу підрозділів, що виконують завдання в зоні бойових дій, одним із заходів є введення обмежень на кількість переведень. Зокрема, за словами Катерини Черногоренко, "переведення можливе лише один раз на рік".

Також передбачені чіткі умови для переведення.

"В постанові чітко прописані кейси, в яких ситуаціях військовослужбовець може перевестися. Це, наприклад, із бойової (частини - ред.) в бойову. Із бойової в тилову, наприклад, якщо є рішення ВЛК і так далі. Наприклад, ти не можеш перевестися з бойової в тилову частину. З очевидних причин, в нас війна, загострення і так далі. І ми дуже чітко комунікуємо, що зараз, на жаль, з бойової частини в тилову перевестися не можна, але ми пропонуємо ось такі варіанти, і військовий може вже ними оперувати, переписати рапорт. Наша задача, як каже пан міністр, не нашкодити армії, не нашкодити замислу головнокомандувача, начальника Генерального штабу, тому ми всі запобіжники заклали", - пояснила заступниця міністра.

12 листопада Кабмін схвалив постанову про запровадження механізму переведень між військовими частинами за ініціативою військовослужбовців. Президент Володимир Зеленський заявив, що механізм розроблявся у взаємодії громадянського суспільства, Міністерства оборони та Збройних Сил України, а переведення працюватимуть через застосунок "Армія+".

Також зверніть увагу: Сирський провів зустріч з волонтерами для обговорення новітніх технологій в армії та "об'єднання суспільства".

Неодноразово піднімалася тема труднощів, пов'язаних із добровільними переведеннями у військових формуваннях. У липні на платформі Офісу президента з'явилася петиція, яка закликала до вирішення проблеми, що робить практично неможливим переведення військовослужбовців між підрозділами Сил Оборони. Проте, це звернення не набрало достатньої кількості голосів для розгляду.

Читайте також