Аналітичне інтернет-видання

Політологи роз'яснили критику Бойка щодо "порушення прав українців".

Необхідно враховувати не тільки фронтові питання, але й тилові, зазначає Яхно.

У неділю, 15 грудня, українське суспільство вибухнуло емоціями через заяви нардепа Юрія Бойка, який очолює в Раді депутатську групу "Платформа за життя і мир". Він розкритикував атаки на російську мову, Українську православну церкву, знесення пам'ятників і перейменування міст.

Політолог Олеся Яхно зазначила, що висловлювання Бойка щодо "насильства над людьми з боку радикалів" ілюструє один з можливих сценаріїв розвитку внутрішньої ситуації в контексті гібридних загроз.

"Це я до того, що війна, навіть після можливої зупинки гарячої фази війни, буде продовжуватись на інших рівнях. Звісно, політика та конкуренція є, і мають бути. Але ворог точно буде використовувати будь-які можливі протиріччя. Приклад заяви Бойка у цьому сенсі є незавуальованим. А скільки буде завуальованих.Тому повторю те, що часто кажу: треба думати не лише про фронт, а й про тил. Про невразливість зсередини та комунікацію з суспільством", -- написала вона.

Політичний аналітик Леонід Швець висловив свої думки з цього приводу, провівши цікаву аналогію.

"Чи знайомі ви з терміном 'відкривачка'? Це м'ясо, яке йде попереду, відкриваючи наші позиції. У таких немає жодних шансів на виживання. Ось Бойко – саме такий відкривач: цікаво, як все розгортатиметься", -- говорить він.

Юрій Бойко, народний депутат Верховної Ради та лідер групи "Платформа за життя і мир", висловив незадоволення державними стандартами в сфері мовної політики, церковних питань та збереження історичної пам'яті. У своєму зверненні на платформі TikTok він охарактеризував процеси декомунізації, зміну назв міст та обмеження ролі російської мови та церкви в Україні як "акти насильства".

Ключові положення Бойка:

Депутат провів паралель з подіями в США, де свого часу демонтували пам'ятники Колумбу, стверджуючи, що в Україні відбуваються подібні "радикальні" процеси.

Бойко зазначає, що кількість людей, які не підтримують державну політику декомунізації та дерусифікації, зростає.

Перш ніж, "Телеграф" повідомляв, що Верховна Рада ухвалила рішення про позбавлення нагород осіб, які зрадили Україні.

Читайте також