Чи втрачає порядок денний G-20 свою актуальність? Міністр фінансів США знову не візьме участі у зустрічі в Південній Африці | УНН

Найвпливовіші міністри фінансів з усього світу вдруге в цьому році зберуться в Південній Африці на саміт G20, однак міністр фінансів США знову не братиме участі в зустрічі. Ця подія відбувається на фоні торгових конфліктів, ініційованих президентом США Дональдом Трампом, а також його негативних висловлювань щодо країн БРІКС.
Вже вдруге цього року найвпливовіші міністри фінансів світу збираються в Південній Африці без присутності міністра фінансів США, передає УНН із посиланням на Bloomberg.
Скотт Бессент знову не відвідає саміт "Великої двадцятки" цього тижня, продовжуючи бойкот, ініційований високопосадовцями США на чолі з державним секретарем Марко Рубіо, щодо Південної Африки.
Південна Африка - перша країна з континенту, яка приймає саміт "Великої двадцятки". Але її амбіції використати це для просування питань, життєво важливих для країн, що розвиваються, ймовірно, будуть ще більше відсунуті на другий план, оскільки клуб зіткнеться з черговим залпом у торговельній війні президента США Дональда Трампа.
"Виклик, пов'язаний з 'Великою двадцяткою', полягає в невизначеності того, що може статися з боку Білого дому", - зазначила Сануша Найду, старший дослідник Інституту глобального діалогу в Преторії. "У міжнародній системі існує актор, який має здатність суттєво впливати на глобальне управління".
Найзначніший форум для багатосторонньої співпраці зазнав критики з моменту повернення Трампа до Білого дому, що ускладнює досягнення прогресу в таких важливих питаннях, як зміна клімату та зменшення боргового навантаження, які Південна Африка планувала просувати.
Згідно з інформацією, отриманою з джерела, ця зустріч, яка пройде на курорті Зімбалі, що розташований на узбережжі Індійського океану неподалік від портового міста Дурбан на південно-східному узбережжі країни, зазнає такої ж самої долі.
Окрім загрози, яку висловив Трамп щодо введення з 1 серпня жорстких мит для основних торговельних партнерів, президент США також звернув увагу на групу країн, що розвиваються, відому як БРІКС, до складу якої входить Південна Африка. Він пригрозив ввести додаткове 10% мито через їхню "антиамериканську" політику.
Він також акцентував увагу на Бразилії, яка є учасником як БРІКС, так і G-20, пообіцявши ввести 50% мито для цієї країни, водночас критикуючи переслідування колишнього президента Жаїра Болсонару за його спроби оскаржити результати виборів, які він програв.
Президент Південної Африки Сиріл Рамафоса став першим лідером БРІКС, який відкрито висловив критику на адресу Дональда Трампа після недавньої зустрічі в Ріо-де-Жанейро. Він підкреслив, що американському президентові слід "краще усвідомлювати зростання нових центрів сили на міжнародній арені".
Це трапилося через кілька тижнів після того, як Трамп розкритикував його під час телевізійної зустрічі в Овальному кабінеті, звинувативши у поширенні неправдивої інформації про те, що його уряд не звертає уваги на геноцид білих фермерів у країні.
Рамафоса продовжує зусилля з переконання Трампа відвідати саміт лідерів G-20, який відбудеться в листопаді в Йоганнесбурзі, де він планує передати головування в цій групі США. Проте ймовірність того, що Трамп зможе сприяти реалізації пріоритетів Південної Африки в рамках G-20, виглядає досить малою.
"Для багатьох питань порядку денного, які були напрацьовані протягом останніх чотирьох-п'яти років, наступного року це не є родючим ґрунтом", - сказала Елізабет Сідіропулос, головний виконавчий директор Південноафриканського інституту міжнародних відносин, маючи на увазі фінансування кліматичних заходів та сталий розвиток.
Незважаючи на інерцію Вашингтона, Південна Африка продовжує наполегливо працювати над досягненням максимальних вигод від зустрічі, що відбуватиметься протягом всього тижня. Керівники фінансових установ та центральних банків очолять її в четвер і п'ятницю.
"Цього року та в майбутньому розвиток Африки має бути в пріоритеті", - підкреслив Рональд Ламола, міністр міжнародних відносин Південної Африки, під час конференції ООН в Іспанії цього місяця. "Світ не може залишатися байдужим і спостерігати, як зростаючі витрати на обслуговування боргу заважають розвитку цілих поколінь".
Одним із результатів відмови США від участі у зустрічах стало те, що це спонукало деяких представників так званого Глобального Півдня, а також звичних союзників Америки, до більш тісної співпраці.
Невдовзі після того, як Рубіо висловив зневагу, Європейський Союз оголосив про свою підтримку намірів Південної Африки в рамках G-20. Лише через два тижні, економічний блок, який мав розбіжності з Преторією з ряду питань, провів свій перший саміт з цією країною з 2018 року.
Трамп "не зробить G20 неактуальною", - сказав Лув Нел, старший політичний аналітик Oxford Economics Africa. "Країни вже починають дивитися далі президентства Трампа та знають, що ці багатосторонні інституції переживуть цю адміністрацію".