Вогняне затишшя не досягнуто, представник Путіна зумів обіграти США у питанні України, - The Guardian.

Зустріч у Білому домі з головним переговорником президента Росії викликає занепокоєння щодо зобов'язань США у справі миру.
На минулому тижні Кирило Дмитрієв, голова Російського фонду прямих інвестицій та один із основних переговорників Путіна, провів закриті зустрічі з представниками США у Вашингтоні. Сучасна ситуація в Україні свідчить про те, що російська сторона змогла перевершити американців, повідомляє The Guardian.
Дмитрієв став найвищим представником російської влади, який відвідав США після вторгнення в Україну 2022 року.
Незважаючи на накладені санкції, Дмитрієв самостійно оголосив про свій візит, натякаючи на можливу підтримку з боку адміністрації Дональда Трампа. Інші подробиці залишаються в таємниці. Його завдання полягає в тому, щоб підтримувати зв'язок з Трампом, незважаючи на зростаюче розчарування США щодо Кремля через невдале "перемир'я", яке не здатне зупинити російські атаки.
"На сьогоднішній день численні інтереси, які прагнуть зберегти напруженість, стають на заваді відновленню конструктивного співробітництва. Ці сили навмисно викривляють позицію Росії та роблять все можливе, щоб зірвати будь-які ініціативи щодо діалогу, не шкодуючи ні коштів, ні ресурсів", - зазначив Дмитрієв у Telegram.
Ймовірно, переговорник Путіна мав на увазі Україну та її західних союзників. Як прямо заявив глава МЗС Британії Девід Леммі:
Ми вважаємо, що Путін продовжує вводити в оману та затягувати час... Він не зупиняється на обстрілах України, наражаючи на небезпеку її мирних жителів та енергетичні ресурси. Ми спостерігаємо за вами, Володимире Путін. Ми усвідомлюємо ваші дії.
Оптимістичні настрої стосовно можливих переговорів вже давно згасли. На місце них прийшли побоювання, які, за словами українських та західних аналітиків, свідчать про ймовірність нового російського наступу навесні та влітку.
Домовленості, досягнуті під час перемовин у Джидді, виглядають розмитими, без жодного механізму контролю, кажуть експерти. Зокрема, професор стратегічних досліджень Філліпс О'Браєн заявив:
Вогонь не припиняється. Атаки на енергетичні інфраструктури продовжуються, а частина угоди стосовно Чорного моря виглядає незначною. Справжнє припинення вогню могло б бути досягнуто лише за умови відсутності бойових дій уздовж лінії фронту.
Він додав, що Росія не хотіла відкрито виступати проти Трампа. Кремль вдає, що теж хоче миру, але "все ще вірить, що на полі бою можна досягти успіхів".
Орися Луцевич з Chatham House стверджує:
"У нас немає припинення вогню. Крапка. І ми не маємо жодних зобов'язань з боку Росії, оскільки вони висувають умови навіть щодо часткового припинення вогню в західній частині Чорного моря, вимагаючи за це послаблення санкцій, у тому числі банківських санкцій ЄС. Російська пропозиція Америці: "Припиніть витрачати гроші на війну, яку Україна не може виграти, тож давайте заробляти гроші разом". І в рамках цього поштовху вони намагатимуться звинуватити Україну в обструктивності".
Експерт підкреслила, що американська сторона не врахувала попередні випадки, коли Росія ігнорувала свої зобов'язання в угодах. Луцевич зазначила, що США фактично намагаються вивести Росію з ізоляції, нічого не отримуючи взамін за це.
Важливим чинником, який заважає справжньому розвитку, залишається позиція Сполучених Штатів. Як підкреслив Річард Гаас, колишній американський дипломат і екс-президент Ради США з міжнародних відносин:
Основним питанням залишається зовнішня політика Сполучених Штатів... Трампівська адміністрація застосовувала поєднання тиску і заохочень, щоб змусити обидві сторони зупинити конфлікт. Проте її стратегія була орієнтована на надання вигод Росії, водночас здійснюючи значний тиск на Україну.
Згідно з інформацією, раніше опублікованою УНІАН, Російська Федерація посилила свої удари по Україні з моменту початку мирних переговорів під егідою США в середині лютого. При цьому атаки стали "більш масштабними та ефективними", частково через зміни у тактиці використання безпілотників, зазначає The Telegraph. Експерти вважають, що це свідчить про те, що президент РФ Володимир Путін не прагне до миру.
4 квітня Росія демонстративно вдарила по Кривому Рогу, убивши близько 20 людей, зокрема і дітей. Сьогодні Путін вдарив по Києву.
На переконання Андрія Єрмака, очільника Офісу президента України, дії Росії мають свідомий характер. "Ця країна не виявляє поваги ані до США, ані до інших держав, їхня мета – знищення українців і України, вони не прагнуть миру", – підкреслив Єрмак.
Водночас Ян Гарнер, доцент Центру тоталітарних досліджень Інституту Пілецького (Польща), висловлює думку, що Путін вже не в змозі припинити війну, навіть якщо б цього бажав. Він зазначає, що Кремль не виявляє жодних намірів зменшити агресію, навіть коли США пропонують зручні можливості для цього. Отже, видається, що Путін вважає завершення війни набагато більш небезпечним для себе, ніж її тривалість.