Путін для Трампа вже більше виглядає як підлеглий Китаю, ніж як видатний керівник - Новини Весь Харків.

Потеплінню взаємин між Україною і США присвятило детальний матеріал (https://www.nytimes.com/2025/05/01/us/politics/trump-ukraine-russia-zelensky.html) видання The New York Times. Зараз вони істотно відрізняються від нижньої точки -- 28 лютого, коли Трамп і Зеленський посварились у Білому домі. Тоді погіршення ситуації видання назвало катастрофічним, а підписану днями угоду про корисні копалини -- навпаки, проривом. Українські переговорники змогли досягти домовленості, яка стала вигідною для обох сторін -- і може в подальшому привести до фактичного захисту Вашингтоном України. Однак такий результат -- не лише через майстерність українських дипломатів, пише видання. Вплинув і Путін.
Посланець Трампа Стів Віткофф бачився з російським диктатором чотири рази й був підкреслено компліментарним -- ба більше, він навіть повторював у своїх заявах тези російської пропаганди. Однак ані улесливі промови щодо Путіна і могутності Росії, ані поступки Москві, на які США пішли навіть до початку формальних мирних переговорів, не дали результату. Росіяни хотіли значно більшого за те, на що могли погодитись Сполучені Штати, і продовжували активно атакувати мирні українські міста. Це розлютило Трампа -- наближені до нього співрозмовники NYT запевняють, що зараз американський президент дуже злий на Путіна, і це сильно відрізняється від його попередніх настроїв, коли він вважав причиною війни Зеленського і, власне, Україну.
По-друге, значну роль у цьому процесі відіграло "примирення" між Трампом і Зеленським, яке відбулось за посередництва європейських лідерів, зокрема Емманюеля Макрона та Кіра Стармера. З часом емоційний фон політиків став менш напруженим, а під час їхньої зустрічі у Ватикані дискусія між президентами США і України була активною, але не напруженою. Як повідомили представники України, за ці 15 хвилин вдалося досягти згоди з багатьох важливих питань.
По-третє, Трамп вже не вважає Путіна видатним лідером, як це було під час його першого терміну з 2017 по 2021 рік. Наразі Трамп став більш впевненим і досвідченим політиком, тоді як Путін зазнав значних втрат у своїй позиції. Сьогодні Росія фактично перебуває під впливом Китаю і значною мірою залежить від Пекіна. Путін опинився в пастці війни, яка виснажує ресурси Росії, а її економіка стикається з серйозними проблемами. У 2025 році важко знайти причини для захоплення Путіним, і, здається, Трамп це добре розуміє.
Існує ризик, що позиція Білого дому щодо України знову може змінитися з підтримки на агресію: Трамп відомий своєю непередбачуваністю в політиці та ставленні до певних питань чи осіб. Проте, за словами джерел NYT, ймовірність того, що Дональд залишить Україну в складній ситуації, є незначною. Через укладену угоду він фактично продемонстрував свою зацікавленість у тривалій стабільності цієї країни. Якщо він вирішить залишити Київ на самоті, це призведе до настільки жахливих наслідків, що ситуація у Афганістані здасться незначною. Причин, чому Трамп не може собі цього дозволити, надто багато.
Джерело: t.me/babel