Путін висміює Трампа: світова реакція на атаки по Києву.

Україна зазнала одного з найбільших повітряних атак, - повідомив рано вранці 4 липня президент Володимир Зеленський. Він підкреслив, наскільки демонстративними і цинічними були дії російських військ, адже повітряна тривога в Україні пролунала в той момент, коли світ обговорював телефонну бесіду президента США Дональда Трампа з кремлівським лідером.
"Зеленський підкреслив, що Росія знову підтверджує свою готовність продовжувати війну та терор, не маючи наміру їх припиняти."
4 липня Київ зазнав обстрілу, в результаті якого було пошкоджено консульський відділ польського посольства в Україні. Цю інформацію озвучив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський. Пізніше він висловив думку, що Путін зневажає мирні ініціативи Трампа і наголосив на необхідності відновлення постачання боєприпасів для українських систем ППО, а також посилення санкцій проти Росії.
Головна дипломатка Європейського Союзу Кая Каллас охарактеризувала обстріл, що стався 4 липня, як "жахливий приклад того, що Росія не має наміру шукати мирне вирішення".
До речі, нещодавно Папа Римський Лев XIV охарактеризував дії Російської Федерації в Україні як варварські.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив думку, що між переговорами Дональда Трампа та Володимира Путіна може існувати певний зв'язок з ракетними ударами. Він зазначив, що Кремль, можливо, відповідає на ці перемовини.
Після обстрілів 4 липня республіканський конгресмен Дон Бейкон звернувся до Трампа з критичним посланням: "Пане Президенте, ваша політика стосовно Росії виявилася неефективною. Поки ми займаємося переговорами, Путін продовжує бомбардувати українські міста. Настав час змінити підхід. Ми та наші партнери повинні надати Україні потужну зброю, а також ввести найсуворіші санкції. Путін знущається з вас і з Америки". Це він опублікував у своїй соціальній мережі Х.
Путін явно продемонстрував свою неприязнь до Сполучених Штатів і всіх, хто закликав до завершення конфлікту, підкреслив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. "Досить зволікати! Москва має понести найсуворіші санкції без будь-яких затримок", - зазначив він.
"Необхідно перейти в наступ," зазначає Андрій Єрмак, голова Офісу президента України.
"Тільки лише шляхом оборони не вдасться зупинити ситуацію. Нашим партнерам слід усвідомити важливий факт: якщо ми будемо діяти повільно, це зачепить і Європу. Автократичні союзники Росії із задоволенням приєднаються до цього процесу," - зауважив він.
А вже 4 липня, в обідню пору, російські війська знову завдали удару по рідному місту Зеленського - Кривому Рогу.
Кремль розпочав інформаційно-дипломатичну контратаку. Представник Міністерства закордонних справ Росії Родіон Мірошник відзначив, що в умовах переговорів між США та РФ, Київ підвищив інтенсивність обстрілів російських територій на 20-25%. Тим часом, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров надіслав привітання держсекретарю Марко Рубіо з нагоди Дня Незалежності Сполучених Штатів.
Драматизму додав скандал із призупинкою американської оборонної допомоги.
ОЗНАЙОМТЕСЬ ІЗ ІНШИМИ МАТЕРІАЛАМИ: У всьому винні ті, хто був до нас! Хто стоїть за "замороженням" військової допомоги США Україні?
Господар Білого дому, обговорюючи результати своєї розмови з Путіним перед обстрілом, також торкнувся цієї теми. "Ми продовжуємо надавати військову техніку. Але, як ви знаєте, Байден істотно зменшив наші власні запаси. Нам слід упевнитися, що у нас достатньо озброєння для власних потреб", - зазначив Трамп.
Ці висловлювання підкріплюють думку, що президент США є насправді ініціатором рішення про зупинку постачання зброї нашій країні. Але чому Путін вирішив атакувати Україну саме в цей момент?
Після спілкування з Путіним Трамп зазначив, що не спостерігається жодного прогресу. Про це раніше, але в іншій формі, заявив помічник Путіна Юрій Ушаков, підкресливши, що вимоги Росії залишаються стабільними. Таким чином, дата та місце проведення третього етапу переговорів видаються вкрай невизначеними, оскільки відсутній зміст для обговорення.
Отже, все знову буде визначатися обставинами на фронті. У російських соцмережах з'являються повідомлення про 30 тисяч північнокорейських солдатів, які знаходяться на межі з Україною. На перший погляд, це може виглядати як безглузда інформаційна фейк, але за цим ховається серйозний підтекст: у разі, якщо ЗСУ здійснять напад на російський кордон, Північна Корея відкрито втрутиться у конфлікт.
Водночас, розвідувальні агентства Німеччини та Нідерландів повідомили про масове використання Росією хімічної зброї в Україні, зокрема, забороненого хлорпікрину.
Керівник військової розвідки Нідерландів Рубен Бекельманс каже, що така практика є поширеною серед російських військових під час дій в Україні. "Ми можемо підтвердити це", - каже він. Росія українців труїть і без хлорпікрину. У Києві через пожежі 4 липня моніторингові сервіси констатували значне погіршення стану повітря. Медики рекомендували містянам не виходити на вулиці та не провітрювати оселі.
Наразі неясно, як президент США сприймає такі заяви. Проте відомо, що в ніч на 4 липня він знову охарактеризував війну Росії як "справу Байдена".