Путін призначає "менеджера з кризових ситуацій" для Курщини - Завтра.UA
На зустрічі з Путіним Хінштейн висловив, що для нього це "велика радість і привілей отримати призначення в "складний регіон" і що він незабаром розпочне свою діяльність".
У Курській області, яка з серпня 2024 року частково перебуває під контролем ЗСУ, втретє з весни цього року змінився губернатор. Замість Олексія Смирнова, який прийшов туди у травні, російський диктатор Володимир Путін запропонував Олександра Хінштейна - депутата Держдуми кількох скликань, колишнього піарника Росгвардії та журналіста. За задумкою диктатора, Хінштейн має стати "антикризовим менеджером". Про це повідомляє ВВС.
Інформація про зміну керівництва Курської області з’явилася в четвер увечері. Як повідомляють новинні агентства, Володимир Путін висунув кандидатуру 50-річного Олександра Хінштейна на тимчасову посаду голови області. Хінштейн протягом тривалого часу представляв Нижегородську та Самарську області в Держдумі, де очолював комітет з питань інформаційної політики, а з 2016 по 2018 рік виконував обов’язки радника голови Росгвардії Віктора.
Путін обґрунтував свій вибір наступним чином: "У даний момент у Курській області особливо необхідне ефективне управління в умовах кризи. Найважливіше — це налагодити механізми підтримки для тих, хто, безумовно, потребує допомоги зараз і в найближчому майбутньому".
На зустрічі з Путіним Хінштейн висловив, що для нього це "велика радість і привілей отримати призначення в "складний регіон" і що він незабаром розпочне свою діяльність"..
Заміну Смирнову почали шукати на початку листопада, повідомило посилання на свої джерела видання "Верстка" (у реєстрі "іноагентів" у Росії), але на кандидатурі Хінштейна зупинилися буквально напередодні оголошення.
Олександр Хінштейн отримав призначення на пост губернатора Курської області в якості фахівця з управління кризовими ситуаціями.
До призначення виконувачем обов’язків губернатора, Хінштейн не мав значних зв’язків із Курською областю. Протягом тривалого часу він працював депутатом Державної думи, а в останні роки очолював комітет, що займався інформаційною політикою. В якості депутата, він активно підтримував нові обмеження для громадян та "іноземних агентів", які покинули територію Росії.
За його ініціативою в Росії була порушена перша справа за "пропаганду ЛГБТ" стосовно видавництва Popcorn Books, що випустило книгу "Літо в піонерській краватці".
Як депутат від Самарської області у Державній думі, Хінштейн активно висловлював свої думки щодо політичних подій у регіоні на своєму телеграм-каналі. Він підтримував тривалий публічний конфлікт з колишнім головою області Дмитром Азаровим, що завершився достроковим звільненням Азарова в травні 2024 року — всього через дев'ять місяців після його повторного обрання на другий термін.
У 2016-2018 роках Хінштейн, який не став депутатом Держдуми через те, що не став брати участь у праймерізі "Єдиної Росії", працював радником голови Росгвардії Віктора Золотова. З цим періодом у біографії Золотова пов'язані кілька не найкращих випадків його піару.
У вересні 2018 року Золотов запропонував Олексію Навальному дуель, одразу після того, як той опублікував розслідування, яке викривало порушення у сфері державних закупівель для Росгвардії. Золотов пообіцяв "приготувати соковиту відбивну" з опозиційного політика. У відповідь Навальний запросив Золотова на дебати в ефірі Першого каналу, але ці дебати так і не відбулися.
До того, як стати депутатом, Хінштейн був відомий як автор газети "Московський комсомолець", під іменем якого публікувалися скандальні розслідування. Також він написав кілька книг, у тому числі "Березовський і Абрамович. Олігархи з великої дороги", "Чому Брежнєв не зміг стати Путіним" та "Чому Путін ніколи не стане Горбачовим?".
Нагадаємо, що головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський визначив ключові цілі для українських підрозділів у Курському напрямку. Незважаючи на чисельну перевагу російських військ, ЗСУ продовжують знищувати ворога.
Раніше було повідомлено, що українські війська нещодавно досягли успіху в Курській області, зокрема на південь від населеного пункту Дарино. Це підтверджують геолокаційні знімки, згідно з інформацією аналітиків Інституту вивчення війни (ISW). Окрім того, російські джерела стверджують, що українські сили, ймовірно, здійснили безрезультатні контратаки в околицях Дарино, Миколаєво-Дарино (розташованого на південний схід від Коренево), а також у Новоіванівці та Погребках (на північний захід від Суджі).
Російська армія уже кілька місяців збирає сили для майбутнього контрнаступу та витіснення Збройних сил України з російської території. Однак чисельність військового угруповання росіян у Курській області не є катастрофічною, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Згідно з певними джерелами, російський лідер Володимир Путін має намір повернути контроль над Курською областю до інавгурації новообраного президента США Дональда Трампа, яка запланована на 20 січня.