Аналітичне інтернет-видання

Reuters: Вибір Рубіо вказує на те, що Трамп прагне прийняти більш рішучу політику стосовно Китаю.

Призначивши Марко Рубіо на пост держсекретаря, новообраний президент США Дональд Трамп дав зрозуміти, що його підхід до Пекіна може включати не лише тарифні рішення, а й більш активну стратегію стосовно Китаю, який вважається основним стратегічним конкурентом Вашингтона. Цю інформацію передала агенція Reuters.

У матеріалі зазначається, що призначення Рубіо відбулося в контексті інших кадрових змін, які можуть викликати занепокоєння в Китаю, зокрема, призначення Майка Уолтца на пост радника з національної безпеки та Джона Реткліффа на позицію керівника Центрального розвідуправління.

Ці альтернативи свідчать про те, що Трамп прагне переосмислити стратегію адміністрації діючого президента США Джо Байдена щодо "управління конкурентоспроможністю" з Пекіном у багатьох аспектах, включаючи підтримку Тайваню та роль Китаю у кризі, пов'язаній з фентанілом у США. Республіканці висловлюють незгоду з позицією Байдена, вважаючи її занадто м'якою.

"У глибині своїх переконань Рубіо переконаний, що Китай представляє загрозу для Сполучених Штатів", -- зазначив колишній дипломат США Девід Фаєрстайн.

Журналісти зазначили, що у 2020 році Китай запровадив санкції проти Рубіо через його підтримку протестів у Гонконзі. Це стало б першим випадком, коли Пекін встановлював активні обмеження на поїздки для держсекретаря США, що стало б першим тестом взаємодії між новою адміністрацією Трампа та Китаєм. Рубіо, у свою чергу, активно виступав за введення візових санкцій США проти китайських чиновників.

Посольство Китаю в Вашингтоні утрималося від коментарів стосовно санкцій проти Рубіо або його можливого призначення. Проте, у представництві зазначили, що Пекін має намір співпрацювати з новою адміністрацією для розвитку відносин "в стабільному, здоровому та стійкому руслі".

Читайте також