Аналітичне інтернет-видання

Росія проводить тренування щодо атаки на Фінляндію та інші держави, що розташовані на східному фланзі НАТО, - повідомляє журнал Iltalehti в українській газеті Час.

Росія відпрацьовує напад на Фінляндію та інші країни на східному фланзі НАТО. Про це з посиланням на джерела в Альянсі пише фінське видання Iltalehti Journal.

За оцінками джерел, Росія намагатиметься вийти на кордони Туркуського договору 1743 року. В такому випадку російські сили будуть націлені на річку Кюмійокі. Далі на північ метою вторгнення буде Пуумалансалмі.

Аналіз загрози свідчить про те, що Росія прагне сформувати навколо себе буферну територію.

"Погляди Росії на питання безпеки свідчать про прагнення до стратегічної глибини та намір сформувати єдину буферну зону в Європі, що простягається від Арктичного регіону до Балтійського моря, а також від Чорного моря до Середземного. За даними оцінок загроз НАТО, можливі російські ракетні удари можуть бути націлені на Гельсінкі. Головний акцент російських дій буде зосереджено на країнах Балтії", - зазначає видання.

Відзначається, що під час своєї пропагандистської промови 19 грудня російський лідер Володимир Путін оголосив, що Російська Федерація володіє "необхідними ресурсами та можливостями для відновлення всіх своїх історичних земель".

Раніше лідер Кремля малював своє бачення Росії в образі Російської імперії XVII століття. За даними джерел, висловлювання Путіна варто розглядати у прямому сенсі.

"Під загрозою опиняться Естонія, Латвія і Литва, а також південно-східна Фінляндія", - йдеться у матеріалі.

Імперіалістська політика Кремля: загроза НАТО

Ідея про можливість початку війни між Росією та НАТО обговорюється вже протягом кількох років. Цю небезпеку неодноразово піднімали представники різних держав, включаючи як політичних лідерів, так і військових експертів.

Нещодавно міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус висловив думку, що Росія може здійснити напад на територію НАТО протягом найближчих кількох років. Він зазначив, що в даний час РФ виробляє озброєння та боєприпаси за кілька місяців у кількості, що перевищує щорічну продукцію всіх країн Євросоюзу разом.

Водночас глава Естонської зовнішньої розвідки Каупо Розін попердив, що НАТО необхідно буде стримувати Росію протягом наступних 10-20 років. Він додав, що це здійсненно, але Захід має поставитися до проблеми серйозно й інвестувати в оборону.

Читайте також