Аналітичне інтернет-видання

Російська сторона планує вислати фахівців МАГАТЕ з території ЗАЕС. А яка реакція наших партнерів?

Що ж коїться на Запорізькій атомній електростанції? Місія МАГАТЕ фіксує всі події, і її звіти все більше не влаштовують Росію, яка безсоромно заявляє, що саме Україна атакує власну станцію. Але чому МАГАТЕ продовжує тісну співпрацю з Москвою? І чому інші країни-члени Агенції не вводять жодних санкцій проти Росії?

Я відчувала, що відсутність щотижневих офіційних повідомлень Росії до МАГАТЕ стосовно ситуації на ЗАЕС з 29 вересня 2024 року – це не випадковий збіг. Це свідома стратегія, що має на меті підготувати міжнародну спільноту до заборони присутності місії МАГАТЕ на ЗАЕС. Адже експерти місії здобули вміння розпізнавати різні види російської зброї, що виходять з території ЗАЕС, фіксують ці дані у своїх щотижневих звітах, а також документують випадки мінування в околицях станції та інші важливі моменти.

Зверніть увагу на офіційне повідомлення російського МЗС вчора. Підкреслено, що експерти місії перебувають на ЗАЕС "на запрошення Росії з метою - фіксувати злочини України". Прямим текстом написано! При таких зухвалих заявах держави-ядерної терористки держави-члени МАГАТЕ та Рада керуючих МАГАТЕ, членом якою є Україна до вересня 2025 року, досі не застосували обмеження прав та привілеїв щодо Росії. Більше того, співробітництво з МАГАТЕ розширюють підрозділи ДК Росатом, МАГАТЕ приймає у Відні студентів із Росії з освітніми цілями.

А наші стратегічні партнери на кшталт США, не підтримують ініціативи України обмежити права Росії в МАГАТЕ. Адже бояться "прецеденту", тобто, щоб щодо США в майбутньому не застосували такий алгоритм. Міфічна "велич США" зруйнована останній час не тільки виходом із Афганістану, а й такою прикрою бездіяльністю на дипломатичному напрямі. Не кажучи вже про тупу заборону для ЗСУ застосовувати їхню зброю для ударів углиб території Росії. Щось я маю сумніви, що ця "велич" до США повернеться. Шанси втрачені, на мою непрофесійну політологічну думку.

Читайте також